Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Kredi Puanı yükseltmenin yolları

Findeks kredi notunuzu yükseltmenin yolları , Kredi Puanı yükseltmenin yolları 

Kredi Puani yükseltmenin yolları

Kredi Puanı yükseltmenin yolları

Kredi Puanı Nedir ?

Kredi puanı, birçok finans kurumu tarafından borçluya kredi verilip verilmeyeceğini belirlemek için kullanılan sayısal bir puandır. Kredi raporlama kuruluşları (Findeks) tarafından hesaplanır ve kredi geçmişinize dayanır. Puanınız düşükse, daha düşük bir faiz oranı veya esnek bir ödeme planı için hak kazanabilirsiniz. Bu nedenle, iyi kredi alışkanlıklarını sürdürmek ve kredi puanınızı yükseltmek için gerekli adımları atmak önemlidir.

Kredi puanınız, öncelikle kredi puanınıza (kredi puanınız) bağlıdır. Bu puan, kişisel kredi raporunuzdaki bilgilere göre hesaplanır. Geri ödeme geçmişinizi, kredi geçmişinizin uzunluğunu ve mevcut ve geçmiş borçlarınızı görüntüler. Düşük bir kredi puanı, zayıf kredi yönetimi becerilerinizi yansıtabilir ve bu da finansal geleceğinizi olumsuz etkileyebilir. Ancak, aşağıda belirtildiği gibi, puanınızı yükseltmenin yolları vardır.

 

Kredi Puanını Arttırmak Önemli mi ?

Kredinizi artırmak istediğinizde, yüksek bir kredi puanına sahip olmak harika bir şeydir. Sorumlu olduğunuzu ve para konusunda güvenilebileceğini gösterir. Bununla birlikte, düşük maliyetli bir krediye ihtiyacınız varsa, düşük bir kredi puanına sahip olmak da harika olabilir. Puanlar, ne kadar borcunuz olduğuna ve ne kadar süredir aktif olduğuna bağlıdır. Yükselmesini istiyorsanız, kredi puanınıza dikkat etmeniz çok önemlidir.

Kredi puanları, çoğu büyük banka tarafından size kredi verip vermemeye karar vermek için kullanılır. Ayrıca, kredileriniz için size daha iyi bir faiz oranı sağlamak için kullanırlar. Artı, çoğu banka, kredi kartı tekliflerini kimin alacağına karar vermek için tüketici kredisi puanlarını kullanır. Başka bir deyişle, dünya kimin hangi avantajları alacağına karar verirken sizin kredi puanlarınıza güvenir.

İlginizi Çekebilir;  Kur Korumalı Mevduat Hesabı ile Kazanç Sağlama

 

Kredi Puanı yükseltme

 

KKB puanı Kredi puanını yükseltmek için yapılması gerekenler.

Kredi Puanı yükseltmenin yolları

 

 

Her örnek her kişide işlemez farklı sonuçlar bile doğurabilir bunu belirtip yükseltmek için neler yapılacağında çok düşmesine sebep olan noktalar daha önemli.

Kredi limit / kredi Kullanım oranı ;
Asla bir ek hesabın yada kredi katının limitinin %80’nin den fazlasını kullanmayın
– Kredi kartınızın limiti 10.000 TL ise maksimum 8.000 TL harcama yapın
-Ek hesap limitiniz 5.000 TL ise maksimum 4.000 TL olarak Kullanın

Ek hesap kullandığınız bankanın ek hesap kesimi faiz tahsilatı ve günleri konusunda bilgi sahibi olun.
-Akbank ayın son günü ek hesap kullanım faizini hesaplar ve ertesi gün en az hesaplanan faiz kadar giriş bekler.
-Yapıkredi en az 3 ayda bir Ek hesabın 1 günlüğüne de olsa artı’ya geçmesini yani tüm borcunun ödenmiş olmasını bekler
-Taksitli nakit avans ek hesap kullanıyorsanız taksit günlerinde hesaba en azından o ayın faiz ödemesi kadar para girişi beklenir.

KKB paunı yani Kredi puanı yükseltmek için hangi bankalar ile nasıl çalışacağınızı iyi anlayıp analiz etmeniz gerekmektedir.

Kredi Puanı yükseltmenin yolları arasında gerekli olan bir diğer gereklilik.

 

 

Faiz ile Para Kazanma

 

 

-Bireysel Tüketici kredisi. Taksit sayısı ne kadar olursa olsun mümkünse krediyi sonuna kadar ödeyin veya en az 8-10 taksiti tamamlamaya çalışın 8 aydan önce kredi kapaması yapmayın.
Krediyi kapatmak illaki isteniyorsa birazda puan arttırabilecek şekilde örek veriyorum kalan ana para ödemesi 20.000 TL kalan taksit 24 at çekilmiş 20 ay kalmış olsun 19.000 TL ara ödeme yaparak taksit sayısını değiştirmeyin kalan 1000 TL nin taksitleri kalsın 4 ay sonra 8 ay geçince iptalini yapabilirisiniz.
Unutmayın KKB kredi puanınızın yükseltmede en önemli unsurlardan bir tanesi kredi ilişkisidir.

İlginizi Çekebilir;  Herkesin Yapabileceği Gelir Fikirleri

-Asla 3 aylık veya 6 ay’dan kısa vadeli kredileri kullanmayın gerekirse ihtiyacınızın 2 katı tutarı 12 ay olarak kullanıp 3-5 gün sonra kredinin yarısına ara ödeme yapın.

Son olarak şunu söylemekte fayda var bugün puanım 1400 ve ben ay içinde 2 tane bireysel yüksek limit kredi aldım ek hesap başvurusu yaptım kredi kartı başvurusu yaptım hepsi onaylandıysa muhtemelen puanınız 1200-1250 bandına düşer taksitlerin ödemesi yapıldıkça kredi kartı limitleriniz doluysa boşaldıkça 2-3 ayda eski noktasına gelir.

 

Kredi Puanı yükseltmenin yollarını ararken dikkat edilecekler

Hızlı puan yükseltme yöntemi olarakta (hiç puanı olmayanlar için değil 1100-1300 arası için ) bu ay ihtiyiacınız olmasada aynı gün tüm işlemleri yaparak 4-5 bankadan kredi kartı ek hesap ve örneğin 20-30k lık bireysel krediler çekin ertesi ay puanınız yerle bir olmuş olacak bu sırada çekilen kredilerden ihtyaç fazlası olanları kredilere ara ödeme yaparak Kredi limit / borç oranını düşürün .

 

Kredi Puanı Nereden öğrenilir;

Kredi Puanınızı yükseltmenin yollarını ararken yapılan büyük hatalardan bir taneside var olan puan hakkında bilgi sahibi olmamaktır.

Findeks‘e üye olup çüzi rakamlara yıllık paketler alınabilir

hangikredi.com ‘dan puan sorgulaması ve öneriler alınabilir.

Yoruma kapalı.