Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Yurtdışından Nasıl Müşteri Bulurum?

Yurtdışından Nasıl Müşteri Bulurum?

Yurtdışından nasıl müşteri bulurum sorusu teknolojinin de gelişmesiyle birlikte daha fazla insanın merak ettiği konular arasına girmeyi başardı. İnsanlar oturdukları yerden para kazanmaya başladıkça bunu daha fazla nasıl geliştirebilirim ve kendi ürün ve hizmetlerimi yurtdışına nasıl açabilirim sorusunun yanıtını arar oldu.

Elbette bu düşüncedeki en önemli neden kazanılan paranın daha fazla olması ve bu sayede yüksek karlılıktır. Hatta yurtdışına satış yapmış olmanın getirmiş olduğu prestij aynı zamanda ülke içindeki satışları da artıracaktır.

Firmanızı ya da işletmenizi yurtdışı pazarına açmak istiyorsanız bunu nasıl yapacağınızı ve nasıl bir planlama yapmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü yanlış yapacağınız planlama sizi kara değil zarara götürecektir.

Gerekli araştırma ve planlamanızı yaptıktan sonra isterseniz yurtdışından nasıl müşteri bulurum? Sorusunun yanıtını vermeye başlayalım.

Yurtdışına satış yapmanın en önemli yolu, müşteri bulabilmektir. Çünkü müşteri bulmadan bunu yapabilmeniz mümkün değildir. Müşterinizi bulduğunuzda ise güvenli ödeme yöntemlerini araştırmanız ve nasıl ödeme alabileceğinizi incelemeniz gerekiyor. Farklı yöntemler var ancak hepsinde ödeyeceğiniz komisyon farklı olacağından dolayı iyi araştırmanız gerekiyor.

Yurtdışından Nasıl Müşteri Bulurum?
Yurtdışından Nasıl Müşteri Bulurum?
  • Rakiplerinizi ve Hedef Pazarlarınızı Tanıyın

Rakip analizi her sektörde çok önemli bir konudur. Eğer yurtdışına açılmayı düşünüyorsanız sektörünüz içindeki rakiplerinizi incelemeniz gerekiyor. Bu incelemeyi yaparken hem yurtiçindeki rakiplerinizi hem de yurtdışındaki rakiplerinizi düşünmeniz gerekiyor. Potansiyel bir pazarda, talepleri nasıl karşılayabileceğiniz, ürünlerinizi nasıl gönderebileceğiniz ve kırılma noktalarını bilmeniz gerekiyor. Rekabet çerçevesinde yapacağınız her olumlu adım sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.

  • Uluslararası Ticaret Fuarlarına Katılın

İhracat yurtiçindeki satışlarla aynı değildir. Eğer yeni başlıyorsanız dolayısıyla açılacağınız ülkenin pazarını ve potansiyelini iyi analiz etmeniz gerekiyor. Özellikle fuarlar bunu analiz edebilmeniz açısından çok önemlidir. Fuarlar hem pazarı tanımanız, hem müşteri bulabilmeniz hem de ülkenin genel kültürünü öğrenebilmeniz açısından çok büyük avantajdır.

  • Web Sitelerini Keşfedin

Çağımız dijital dönem ve dolayısıyla artık insanlar her şeyi internet üzerinden yapmaya çalışıyor. Eğer siz Türkiye’den yabancı bir ülkeye satış yapmak istiyorsanız o zaman internet sitelerini de incelemeniz gerekiyor.

  • Küresel Ticaret Veri Tabanları

İnternetteki web siteleri sayesinde kendinize daha hızlı alıcı bulabilirsiniz. Küresel olarak hizmet veren web siteleri kendi bünyelerinde bulundurdukları veri tabanları sayesinde daha kolay müşteri bulmanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Kur Korumalı Mevduat Hesabı ile Kazanç Sağlama
Yurtdışından Nasıl Müşteri Bulurum?
Yurtdışından Nasıl Müşteri Bulurum?
  • Danışmanlık Firmaları

Danışmanlık firmaları devletimizin ihracatı artırmaya yönelik destekleri konusunda hizmet vermektedir. Bu danışmanlık firmalarıyla iletişime geçmek nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hususunda size bilgiler sağlayacaktır. Danışmanlık firmalarının yurtdışı bağlantıları potansiyel müşteri bulmanıza kolaylık sağlayacaktır.


 

Yurtdışına Açılma Rehberi

 

Çok sayıda çalışana ihtiyacınız olacak potansiyelinizi artırmanız gerekir.

İhtiyacınız olan yeteneği başka bir ülkede nasıl bulabilirsiniz incelemelisiniz.

Açılacağınız ülkenin kültürüne uyum sağlayıp sağlayamayacağınızı iyi düşünmelisiniz.

 


  • Elçilikler

Elçiliklerle iletişim kurmak en eski ancak en etkili yöntemlerden birisidir. Güncelliğini halen koruyan bu yöntemle birlikte devlet ticareti genişletme çerçevesinde yerel işletmelere büyüme desteği sağlamaktadır. Ülkeler arası yapılan anlaşmalar sayesinde her işletme çok aha hızlı büyüyebilmektedir.

  • Tedarikçiler

Tedarik sistemi son yıllarda oldukça fazla tercih edilen yöntemler arasında bulunuyor. Yurtdışında tedarikçi firmalarla iletişime geçerek doğrudan satışınızı ve naklinizi oradan gerçekleştirebilirsiniz.

  • Sosyal Medya Grupları

Çağın teknolojisi sosyal medya ve bu uygulamalar arasındaki guruplar ise oldukça etkili olan yöntemlerin başında geliyor. Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarındaki farklı guruplara katılıyor olmanız sizin büyümenizi ve yurtdışına açılmanızı kolaylaştıracaktır.

  • Google Reklamları

Google reklamları küresel reklamlar açısından oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. İsteğinize bağlı olarak ister yurtiçinde isterseniz yurtdışında bu reklamları kullanarak büyümenizi sağlayabilirsiniz. Google ADS sayesinde hem giderleriniz daha düşük olur hem de hızlı bir şekilde marka reklamınızı yapabilme imkanı yakalayabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.