Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

İlham Verecek 5 Girişimcilik Filmi 2023

İlham Verecek 5 Girişimcilik Filmi 2023

Yeni yılın ilk aylarındayız. Doğal olarak henüz yeni girdiğimiz bu yıl içerisinde insan yeni başlangıçlar yapmaya başladığı gibi yeni girişimler içerisinde olmaya da özen gösteriyor. Herkes girişiminde başarılı olacak diye bir garanti olmasa da maalesef ki bir girişimi hayata geçirmeden onda başarı elde edip edemeyeceğinizi de bilmiyorsunuz. Motive olması açısından söyleyecek olursak zengin olan insanlara baktığınızda hayatlarının bir döneminin genelde yokluk içinde ya da sürekli bir mücadele içinde geçtiğini görebileceksiniz. Aşağıda bahsedeceğimiz ilham verecek 5 girişimcilik filmi 2023 ise sizin hayata bakış açınızı değiştireceği gibi korkularınızın üstesinden gelmenize de yardımcı olacaktır.

İnsanın önündeki en büyük engel yine kendisidir. Çünkü bazen el alem ne der diye yaşamaktan ya da bazı insanların gerisinden kalmaktan korkuyoruz. Korkularımız içimizde olduğu sürece kendimizi başarılı ilan etmemiz mümkün değildir. Bunun için işe ilk olarak gözünüzü karartarak başlamakta fayda vardır. Sonrasını düşünmeden ancak çıktığınız yolculukta kararlı ve mantıklı hareket ederek ilerlemeniz gerekiyor.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan ilham verecek 5 girişimcilik filmi 2023 hakkında sizlere bir sıralama yapalım. Girişimcilik ruhuna sahip olan insanların bu filmleri kaçırmaması şiddetle tavsiye edilir.

Şef

Şef Carl Casper’ın kendi gıda kamyonu işini kurma hikayesi aracılığıyla risk almanın ve tutkunuzun peşinden korkusuzca gitmenin faydalarını gösteren çok sağlıklı bir saat. Mevcut durumunuzda doğru fırsatı yakaladığınızı hissetmediğinizde, bu fırsatı kendiniz için yaratmaya çalışmaktan korkmayın.

İlginizi Çekebilir;  Danışmanlık ile Para Kazanma
Şef
Şef

 

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

İnanılmaz bir yenilik öyküsü olan William Kamkwamba’nın öğrenme ve tüm köyünün karşılaştığı sorunlara çözüm bulma kararlılığı, tüm girişimciler için son derece motive edici. İhtiyacın buluşu nasıl beslediğini gösteriyor. Aynı zamanda, bilgi arayışının dünyadaki hemen hemen her sorunu çözmek için en güçlü araç olduğunu da yansıtır.

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk
Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

Steve Jobs

Dünyanın en başarılı girişimcilerinden birinin hayatını konu alan bu anlayışlı film, son derece ilham verici ve girişimci olmanın zorluklarını ham ve gerçek bir şekilde anlatıyor. Başarısızlık ve eleştiri, girişimcilik ekosistemindeki her bireyin kaçınılmaz olarak karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Ancak bu film, onlar tarafından saplanıp kalmama ve ilk hayalin peşinden gitmeye devam etme cesaretinin son derece önemli olduğunu gösteriyor.

Steve Jobs
Steve Jobs

Şeytan Marka Giyer

Bu film, zirveye ulaşmak için gereken sıkı çalışmayı ve azmi ilginç bir şekilde tasvir ederken, aynı zamanda zirvenin  kurumsal başarı ve muazzam zenginliğin – nasıl oldukça boş ve tatmin edici olmadığını ortaya koyuyor. Hayallerinizin peşinden gitmek için bir yolculuğa çıkarken, nedenini unutmak ve benlik duygunuzu (etik, ahlak ve bütünlük) kaybetmek genellikle kolaydır. Bu film, en başta neden başladığınızı kabul ederken hayallerinizin peşinden gitmeye devam etmeniz için bir hatırlatmadır.

Şeytan Marka Giyer
Şeytan Marka Giyer

Sosyal ağ

Dünyanın en genç kendi kendine milyarder olan Mark Zuckerberg hakkındaki bu hikaye, ani başarıya ulaşan bir iş kurmanın karmaşıklığını gösteriyor. Her girişimci Silikon Vadisi’nde işini büyütmek isterken, bu film herhangi bir büyük girişimin tuzaklarını gösteriyor. Beklenmedik kıvrımlı toplarla yüzleşmek ve onların içinden geçmek için gereken gücü tasvir ediyor.

Sosyal ağ
Sosyal ağ

Yukarıda ilham verecek 5 girişimcilik filmi 2023 hakkında önerilerde bulunduk. Bu önerilerden yola çıkarak sizde kendinize yeni bir girişim bulabilir ya da var olan ancak hayata geçirmekten endişe ettiğiniz projenize start verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Girişimci Ne Yapar Girişimcilik Türleri Nelerdir?

Yoruma kapalı.