Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Aliexpress Satış Yapılan Ülkeler – Hangi Ülkelere Satış Yapabilirsiniz?

Aliexpress satış yapılan ülkeler özellikle son dönemlerde herkesin izolasyon için evlere kapanmasıyla daha da artmıştır. Kişiler kendi ülkelerinde bulamadıkları ya da kendi ülkelerinde daha pahalıya satılan ürünleri Aliexpress üzerinden kolay bir şekilde bulup tek tıkla sipariş etmektedir. Kişilerin yaşadığı ülkelere göre siparişin gelme süresi değişse de Aliexpress donanımlı bir alışveriş platformu olduğu için ülkelere siparişlerini en geç 1 ay içerisinde gönderir.

Aliexpress Nedir?

Aliexpress satış yapılan ülkeler bakılmadan önce Aliexpress’in ne olduğuna bakılmalıdır. Aliexpress dünya çapında pek çok ülkeye hizmet eden bir online alışveriş platformudur. Aliexpress şu an ortalama olarak 150’den daha fazla ülkeye hizmet etmektedir. Aynı zamanda satışların yapıldığı bu ülkelerden satın alım da yapılabilmektedir. Yani Aliexpress tek bir mağazanın olduğu internet platformu değildir. Dünyanın çok farklı yerlerinden ürünlerin satışı yapılabilmektedir. Bu nedenle Aliexpress üzerinde tek bir ürünün çok farklı fiyatları olabilir.

Bazı ülkelerin enflasyonu ya da para biriminin değerine göre ürün daha uygun ya da daha pahalı olabilir. Buna göre satışa sunulan ürünlerin alıcısı da değişmektedir. Yani Aliexpress satıcılarının arasında rekabet oldukça fazla olur. Satıcılar mağazalarından alışveriş yapılabilmesi için müşteri memnuniyetine ihtiyaç duyar. Bu nedenle hem kaliteli hem uygun hem de güzel kargolanmış olan ürünleri satmaya özen gösterirler. Bu sayede müşteriler tarafından daha yüksek memnuniyet puanına sahip olurlar. Bu sayede kişiler alacakları ürün de değerlendirme yaparken yüksek puan almış olan satıcıya güvenir ve oradan alışveriş yaparlar.

Aliexpress Satış Yapılan Ülkeler - Hangi Ülkelere Satış Yapabilirsiniz?
Aliexpress Satış Yapılan Ülkeler – Hangi Ülkelere Satış Yapabilirsiniz?

Aliexpress’ten Hangi Ülkelere Satış Yapabilirsiniz?

Aliexpress satış yapılan ülkeler başta Rusya, İspanya, İtalya ve Fransa olmak üzere 150’den fazla ülkeye ve bölgeye satış yapar. Şu an Türkiye’de de Aliexpress için satış yapmak mümkündür. Aliexpress bir zamanlar belirli nedenlerden dolayı Türkiye satışlarını tamamen durdurmuştur. Fakat şu an hem Aliexpress’e satış yapılmaktadır hem de Aliexpress’ten alışveriş yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Açık Otopark Açmak: Ruhsat ve Kazanç Potansiyeli

Aliexpress her geçen gün kendini daha fazla geliştiren bir sisteme sahiptir. Dünyanın bir diğer ucunda satışı çıkarılmaya başlanan bir ürün neredeyse tüm dünyaya ulaşmaktadır. Aynı zamanda satış yapılacağı ülkelerin sayısını da her geçen gün artırmaya çalışır. Bazı ülkeler kendi koydukları kurallardan dolayı yurt dışı online alışveriş sitelerinden satış yapma yasağı koymuştur. Bu durum Aliexpress için de geçerlidir.

Aliexpress’ten satış yapan ülkeler daha çok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdir. Ülke dışında dünyanın bazı bölgelerinde de satış yapılabilmektedir. Bu bölgeler daha çok teknoloji olarak ilerlemiş olsa da ekonomi olarak çok da ileri seviyeye gelememiş olan bölgeler denilebilir. Ne kadar bu bölgelerin online alışveriş sitelerinde satış yapabilmek için imkanları az olsa da ülkenin gelişmişliğine bağlı olarak Aliexpress satış yapmaya izin verecektir. Böylece dünyanın her bölgesi Aliexpress sayesinde satış yapa bilecek.

Aliexpress Suspend Nedir?

Aliexpress aracılığıyla ürün satmak çok uzun vadede oldukça karlı bir duruma dönüşebilir. Fakat her mağaza için bu söz konusu değildir. Bazı durumlarda hüsranla sonuçlana bilir. Markanın tüm satıcılara belirlediği bazı standartlar, prosedürler ve kurallar vardır.  Bu kuralların bir şekilde ihlal edilmesi sonucunda Aliexpress tarafından o hesap askıya alına bilir. Satıcı hesabının askıya alınması durumuna ise Aliexpress Suspend’ denilir. Askıya almak kelimesinin İngilizce anlamı ‘suspend’dir. Aliexpress tarafından askıya alınan bir hesabın ürünlerini listelemesi tamamen iptal olur. Bununla birlikte o mağazanı satışları da tamamen durdurulur.

 

Yoruma kapalı.