Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Bitcoin ile Kazanç Elde Etmenin Yolları

Bitcoin ile kazanç elde etmeye çalışan birçok insan bizlerin karşısına çıkmakta. İnsanlar bitcoin biriktirerek geleceğe yatırım yapmak istiyor.

Bitcoin, 2008 yılında geliştirilmesine başlanan ve 2009 yılında halka arz edilen bir para birimi. Madencilik yöntemiyle bitcoin elde etmeye başlayan insanlar bir süre sonra bu para birimine borsadan erişmeye başladı. Bu şekilde kendisini güçlendiren kripto para birimi, zaman zaman büyük yükselişler gerçekleştirerek yoluna devam etti. Kripto para birimleri arasında oldukça önemli olan Bitcoin, ardında Ethereum ve Dogecoin gibi çeşitli para birimlerini de getirdi.

Günümüzde tekrar yükselişe geçen kripto para birimine yatırımcıların ilgisi artmış durumda. Bitcoin almak isteyenler için şunu ifade edelim ki buradaki anlatılanlar yatırım tavsiyesi değil. Kişi, kendine güvenerek yatırım yapar. Ne de olsa yatırımcı yalnızdır.

Bitcoin ile Kazanç Elde Etmek

Sabırlı Olun

Bitcoin ile kazanmanın en önemli yolu sabırlı bir yatırımcı olmak. Bazen aylar bazen yıllar süren bir bekleyişin ardından bitcoinde yükselme görülebiliyor. Örneğin 2014’te yükselen bitcoin ardından düşüşe geçmişti. Sonrasında 2017’de tekrar yükseldi. Yani arada 3 yıl civarında bir sakinlik var. Kripto para birimi, dünya ekonomisine göre de şekillenebiliyor. Özetle bitcoin işine girerken sabır büyük bir önem arz ediyor.

Doğru Anda Karar Verin

Bitcoin ile kazanç elde etmenin yolu doğru zamanlamayı gerçekleştirmek. Örnek olarak şunu verebiliriz. Bir kripto para birimi almak istiyorsunuz. Bu bitcoin veya ethereum olabilir. Almadan önce kripto para biriminin yükselip yükselmeyeceğini tahmin etmelisiniz. Yani analiz yapmalısınız. Doğru zamanda bitcoin aldığınız durumda yükseldiğinde satış yaparak kâra geçmiş olursunuz. Tabii bu anları iyi belirlemek gerekiyor. Tecrübeli yatırımcılar, daha temkinli yaklaştığı için en iyi zamanlamayı yapar. Bunun için analiz yeteneği oldukça kritik bir tecrübe.

İlginizi Çekebilir;  Daire Kiralamak Kârlı Bir İş mi?

Bitcoin ile Kazanç

Panik Yapmayın!

Panik yapmak, tüm paranın kayıp edilmesine veya zarara yol açabiliyor. Kayıp yaşamamak adına uygulanması gereken husus paniğe yer vermemek. Her ne kadar bazıları için zor olsa da aslında oldukça basit. Eğer bitcoin aldıktan sonra düşüş yaşanıyor ise parayı çekmemek gerekir. Özellikle bu miktar önemli değilse veya aceleniz bulunmuyorsa para, bitcoin üzerinde durmaya devam etmeli. Çünkü her ne kadar düşüş olsa da gelecekte tekrar yükselişe geçebilir. Geçmiş yıllardaki atakları inceleyerek ne dediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Geçmişi Analiz Edin

Bitcoin ile kazanç elde etmenin bir diğer yolu geçmişi iyi analiz etmek. Geçmiş verileri takip ederek geleceğe yönelik adımlar atılmalı. Örneğin yatırım yapmadan önce bitcoinin genel durumunu iyi anlamak gerekir. Kripto para borsasına ilk kez katılanlar ne zaman yatırım yapacağını bilmez. Çünkü henüz tecrübe edinmemiştir. Öncelikle tahminler yaparak küçük küçük yatırımlarla ilerlenmeli. Başarılı oldukça yatırım miktarı yükseltilmeli. Bu şekilde bu işten kazançlı çıkılabilir. Tabii bu başarı geçmişe dayalı verileri inceleyerek analiz yapma yeteneğinin gelişmesiyle ortaya çıkar.

Para Yatırırken Hesaplı Davranın

Daha pek çok yatırım ipucu bulunuyor. Bitcoin ile kazanç elde etmenin bir diğer yolu para yatırırken tutumlu olmak. Pasif gelir yollarından birisi olan bitcoin, iyi bir para kazandırsa da kaybettirebilir de. Bundan dolayı yatırım yaparken gelirin tamamı veya yarısı gibi bir miktarının yatırılmaması önemli bir durum. Bunun yerine gelirin %10’u veya %5’i gibi çok düşük bir miktar ile bu işe girişilmesi gerekiyor. Bu para, başarılı olarak yükseldikçe zaten ek yatırıma gerek kalmaz.

Yoruma kapalı.