Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Dropshipping ile Kazanç Sağlama

Dropshipping ile kazanç elde etmenin yolu oldukça basit. Bu başlık altında dropshipping hakkında sizlere çeşitli bilgiler sunmak istiyoruz.

Günümüzün en önemli işlerinden birisi dropshipping. Bunun sebebi düşük maliyet ile online mağaza kurmayı mümkün kılması. Dropshipping sahibi olan bir birey, masrafları düşünmeden gönül rahatlığı ile işinin başında olabilir. Bu iş başlangıçta ek gelir kaynağı gibi olsa da güzel bir şekilde geliştirildiğinde ana iş haline de dönüşür. Dropshipping, harika bir olanak. Bu imkan sayesinde müşteriler, kaliteli bir iş yapmış oluyor.

Dropshipping

Dropshipping ile kazanç elde etmenin yolunu açıklamadan önce dropshipping kavramının ne olduğunun bilinmesi gerekir. Dropshipping, ürün stoklamadan satış yapmayı mümkün kılan bir sisteme ev sahipliği yapıyor. Dropshipping ile beraber bir mağaza, aslında sanal bir mağaza yani dijital bir mağaza haline dönüşüyor. Dijital bir mağazanın fiziksel bir yeri olmaz. Home office gibi evden çalışılır. Stoklama derdi olmadığı için müşterilere uzaktan hizmet sunulabilir ve kargo ile ürünler gönderilir. Bunun için bir tedarikçi ile anlaşılır ve bu şekilde hizmet sağlanır. Yani aslında tedarikçiden ucuza ürün alınıp kâr eklenerek satış yapılır.

Dropshipping ile Kazanç Elde Etme

Dropshipping, para kazanmanın yollarından birisi. Dropshipping yöntemi ile para kazanmanın yolu için öncelikle online mağaza tecrübesine sahip olmak lazım. Yani satış yapmak için gerekli bilgilerin site kurmak isteyen kişide bulunması gerekiyor. Eğer mağaza kurmayı biliyor iseniz bir sonraki aşamada tedarikçi ile anlaşmanız gerekecek. Bunun için pek çok kaynak var. Bir tedarikçi bulduktan sonra bu ürünleri mağazanıza ekleyip üzerine kâr koyarak satmalısınız.

İlginizi Çekebilir;  Muhasebe Teknolojisi Nedir? Nasıl Kullanılır

Örnek vererek ilerleyelim. Bir tedarikçide saç tokası satılmış olsun. Bu ürünün fiyatı 5 TL olarak yer alsın. Siz, ürünü mağazaya 2,5 TL kâr koyarak 7,5 TL’den satın. Bir müşteri ürünü aldığında o ürünü tedarikçiden alıp kargoyla gönderin. Şunu belirtelim ki kargo ücretlerine de önem göstermek gerekiyor. Yani müşteriye bu bedellerin yansıtılması gerekir. İsterseniz kargo ücreti için bazı kriterlere göre belirli bir kargo firması ile anlaşabilirsiniz.

Dropshipping Sisteminin Faydaları

Stok Problemi Yok

Dropshipping ile kazanç elde etmek isteyen bir birey stok problemi ile karşılaşmıyor. Çünkü dropshipping, stok yapmayı gerektirmez. İnternet mağazası, tedarikçi firmadan ürünü alıp müşteriye gönderir. Sistem bu şekilde çalışır. Tabii satış elde etmek için uygun fiyatlı ürün bulmak gerekiyor.

Dropshipping ile Kazanç

Kira Derdi Yok

Dropshipping olayının en önemli avantajlarından birisi kira derdi olmaması. Bir mağaza sahibi, dropshipping yaparak fiziksel bir mağaza kurmadığı için kira ödemez. Evden çalışarak para kazanır. Özetle dropshipping ile beraber kira ödeme gibi bir durum olmaz. Bu da daha düşük gider ortaya koyar.

Düşük Maliyet

Dropshipping ile kazanç elde etmeye başlayan bir kişi, düşük maliyet ile bu işi halleder. Hatta hiçbir masraf yapmaz. 0 masraf ile bu işi yapmak için ücretsiz bir site dahi kurulabilir veya Instagram gibi sosyal medya üzerinden de satış yapılabilir. Özetle düşük maliyet veya 0 gider ile dropshipping işine başlanıp para kazanılıyor.

Evden Çalışma İmkanı

Dropshipping, evden para kazanmayı olanaklı hale getiren bir ayrıcalığa yer veriyor. Dropshipping, uzaktan halledildiği için ofis veya mağaza kurmaya gerek yok. İnsanlar, evden rahatlıkla çalışabilir.

Kendi Kendini Yöneten Sistem

Bu sistemin bir diğer faydası otomatik bir şekilde işlemesi. Yalnızca yapılması gereken şey gelen siparişleri kargolamak. Hatta kargolama işlemi dahi otomasyon ile yapılabilir. Bunun için bazı entegrasyonların yapılması ve siparişin kargo firmasına gönderilmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir;  Muhasebe Teknolojisi Nedir? Nasıl Kullanılır

Yoruma kapalı.