Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023

Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023

Mobilya mağazası açmak sermaye gerektiren bir iştir. Bu nedenle bu işi yapmak isteyenlerin iyi planlama yapması gerekir. Aşağıda mobilya mağazası açmak ne kadara mal olur? Bu sorunun yanıtını vermeye çalıştık.

Mobilya Mağazası Açmak İçin Ne Gerekli?

Mobilya mağazası açmak için öncelikli olarak işlek bir caddede dükkanınız olması gerekiyor. Güzel bir vitrin insanları mağazaya çekebilmenin en kolay ve en etkili yoludur. İnsanlar bir mobilya mağazasından içeriye girdiğinde öncelikli olarak estetiği göz önünde bulundurur. Bunun için mağazanın iç dizaynı konusunda dikkatli hareket etmeli, soft ancak modern bir görüntüye sahip olmasını sağlamalısınız. Mobilya mağazası açmak için özellikle bir iç mimarla çalışmakta fayda vardır. Çünkü satışını yaptığınız mobilyalar şık bir ortamda kendisini daha fazla gösterecektir.

Mobilya Mağazası Açmak Kaç Para?

Mobilya mağazası açmak kaç para merak edenler için şöyle söyleyebiliriz. Burada limiti belirleyen şey sizin satacağınız ürünler ve ne kadar bir mağaza büyüklüğüne sahip olmak istediğinizle alakalı bir durumdur. Bazı mobilya mağazaları tek katlı olurken bazıları ise birkaç kattan oluşmaktadır. Sizin sermaye büyüklüğünüz açacağınız mağaza için harcayacağınız paranızı da belirleyecektir.  Genel bir fikir olması açısından fiyat verecek olursak küçük bir mağaza açmak istediğinizde 500 bin TL yeterli olurken şehrin güzel bir yerinde 400-500 metrekarelik bir mağaza açmak istediğinizde mobilya mağazası açmak için 1-2 milyona ihtiyacınız olacak. Mağazanızın içine sermayeniz kadar mal çekebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Seyahat Acentesi Açmak
Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023
Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023

Mobilya Mağazası Açmak Karlı Mıdır?

Mobilya mağazası açmak karlı mıdır? Sorusunun yanıtı aslında göreceli bir durumdur. Eğer bu sektörde çok uzun zamandır varsanız ve kendi müşteri kitlenizi daha önce çalıştığınız yerde edinmişseniz ya da bir üreticiyseniz bu durumda sizin için mağaza açmak karlı olabilir. Ancak ilk kez bu işe giriyorsanız ve de her şeyi satın alarak başlayacaksanız o zaman çok karlı bir iş olmayabilir. Mobilya mağazası açmak özellikle üreticiler açısından daha karlı bir iştir. Son yıllarda büyük firmalarında artık bu sektöre girmiş olmaları beraberinde yeni açılan bir dükkanın da ayakta kalabilmesini zorlaştırmıştır.

Mobilya Mağazası Açmak 2023

Mobilya mağazası açmak 2023 yılı şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda zor ve çok karlı bir iş gibi görünmüyor. Eğer bu işe gerçekten de girmek istiyorsanız sermayenizi büyük tutmalı ve mağazanıza daha fazla mal çekmelisiniz. Ne kadar büyük girerseniz riskiniz de o kadar büyük olacağı gibi kazanma ihtimalinizde o kadar yüksek olacaktır.

Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023
Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023

Mobilya Mağazası Açma Maliyeti

Yukarıda mobilya mağazası açma maliyeti ve sonucu hakkında kısa bilgilere yer verdik. Eğer son kararınızı henüz vermediyseniz iyi bir piyasa araştırması yapmanızda fayda vardır. Bu sektörü bilen tanıyan biri olarak mağaza açmak güzel sonuç alınması açısından avantaj sağlayacaktır. Mobilya mağazası açmak için maliyet konusunda detaylı bilgilere yukarıda yer verdik.

Mobilya Mağazası Ne Kadar Kazanıyor?

Mobilya mağazası ne kadar kazandırıyor? Sermayesi elinde olanların da merak ettikleri bir konu olarak biliniyor. Biz her ne kadar yukarıda risklerinden bahsetmiş olsak da mobilya mağazası açmak oldukça karlı olan bir iştir.

Yoruma kapalı.