Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Para Kazandıran 10 Harika İş Fikri 2023

Para kazandıracak yeni iş fikirleri

iş fikirleri para kazanma para kazandıracak fikirler

Para kazandıran harika iş fikirleri var ama herkes bu fikirlere ulaşamıyor. Neden ise bir işe başlarken sermaye gerektirdiğinin düşünülmesi. Oysaki para kazandıracak iş fikirleri için sadece sermaye olması gerekmiyor. Akıllıca düşünme, doğru zamanda doğru yerde olma evden çalışırken de para kazanmaya yeterli olacaktır.

Aşağıda bahsedeceğimiz para kazanma fikirleri 2023 yılında insanların kazanç elde edebilmesi için yol gösterici niteliğinde olacaktır.

Daha fazla mesaj

Bu iş fikirlerinin neler olduğunu merak ediyorsanız makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

İçinde bulunduğunuz şartlar ne olursa olsun her zaman kazanmanın bir yolu vardır. Bunun için önce kendinize iyi bir rehber bulmanız gerekiyor. Sizin için hazırladığımız bu para kazandıran harika iş fikirleri ise buna bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacaktır. Son olarak şunu da söyleyerek yeni iş fikirleri listemize başlayalım: “ Her iş para kazandırır ancak her işi herkes yapamaz.”

1. SPOTÇULUK

Spotçuluğun ne olduğunu söyleyerek başlayalım. İkinci el eşya alıp satma işine spotçuluk denir. Letgo uygulamasından sonra daha fazla önem kazanmış olan bu iş alanında çeşitli uygulama ve siteler üzerinden aldığınız ikinci el eşyaları satarak kazanç elde edebilirsiniz. Spotçuluk düşük sermaye ile para kazandıran iş fikirleri arasında yer alıyor.

SPOTÇULUK
SPOTÇULUK

2.ÇİÇEKÇİ DÜKKANI AÇMAK

Çiçek kadınların ilgi duyduğu bitkidir, ancak bu işi yapanlara baktığımızda genelde erkektir. Bir kadın girişimci olarak çiçek dükkanı açtığınızda kadın gözüyle daha elit bir yere dönüştüreceğiniz için dışarıdan bakıldığında daha estetik görünür ve bu da size para kazandırır. Çiçekçi dükkanı açmak için gerçek bir mağazanız olmasına gerek yok. İnternetten de bir e-ticaret sitesi açarak çiçek satışı yapabilirsiniz. Sizin buradaki konumunuz ise aracılık olacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Herkesin Yapabileceği Gelir Fikirleri
ÇİÇEKÇİ DÜKKANI AÇMAK
ÇİÇEKÇİ DÜKKANI AÇMAK

3. PİLAVCI

Bir dönemler favori mesleklerden olan pilavcı unutulmuş olsa da yeniden parlamaya başlayan meslekler arasındaki yerini alıyor. Pilav satmak için sermayeye ihtiyacınız olmasa iyi pilav yapıyor olmalısınız. Küçük bir arabayla sabit bir noktada satış yaparak adınızı duyurmanız mümkün.

PİLAVCI
PİLAVCI

4. OTOMAT İŞİ YAPMAK

Otomat işi sermaye gerektiren bir iş olarak biliniyor olsa da sermayenizi 1 yılda amorti edeceğinizden emin olabilirsiniz. Alacağınız bir iki otomat sayesinde para kazanıp bunu zaman içinde bir işyeri haline de dönüştürebilirsiniz.

OTOMAT İŞİ YAPIN
OTOMAT İŞİ YAPIN

5. HEDİYELİK EŞYA SATIŞI MAĞAZASI

İnsanların sık uğrak yerleri arasında bulunan hediyelik eşyalar önemli bir kazanç kapısı diyebiliriz. Hediyelik eşyaları elinizde yapacağınız gibi al sat şeklinde de yapabilirsiniz.

HEDİYELİK EŞYA SATIŞI MAĞAZASI
HEDİYELİK EŞYA SATIŞI MAĞAZASI

6. KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Türkiye’de tarım ve hayvancılığa verilen desteklerin artmasından sonra ilgi çeken meslekler arasına kaz yetiştiriciliği de girmiştir. Aslında yapılabilecek en karlı işi arıyorsanız o zaman size bu işi rahatlıkla önerebiliriz.

KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ
KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Yukarıda 6 tane para kazandıran iş fikirleri hakkında bilgi verdik ancak 2023 iş fikirleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. İsterseniz daha farklı iş alanlarına biraz daha bakalım.

7. BİSİKLET TAMİRCİLİĞİ

Para kazandıracak girişimler arasında bisiklet tamirciliği de bulunuyor. Günlük yaşamda artık çok sıklıkla kullanılan bisikletler önemli bir ulaşım aracı halini almaya başladı. Özellikle elektrikli bisikletler konusunda kendinizi geliştirdiğinizde güzel paralar kazanmanız mümkün olacaktır.

BİSİKLET TAMİRCİLİĞİ
BİSİKLET TAMİRCİLİĞİ

8. GRAFİK TASARIMCISI

Para kazandıran ek iş fikirleri arasında tasarımda bulunuyor. Kendinizi grafik tasarım alanında geliştirdiğinizde dijital platformlar üzerinden hizmet vererek kazanç elde edebilirsiniz. Sıfır sermaye gerektiren tasarımcılıkta önemli olan sizin bakış açınız olacak.

GRAFİK TASARIMCISI
GRAFİK TASARIMCISI

9. EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI

Hayvan sevgisi herkes için önemli, ancak herkes hayvan bakacak kadar zamana sahip olamıyor. Hayvanların günlük ihtiyaçları vardır ve çalışan biriyseniz onun ihtiyaçlarını karşılayabilmeniz kolay olmayacaktır.  Evcil hayvan bakıcılığı ise bu insanlara hizmet vererek para kazanabileceğiniz bir iş koludur.

İlginizi Çekebilir;  Oyun Oynayarak Gelir Elde Etme
EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI
EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI

10. HALI YIKAMA İŞİ

Halı yıkama işi sermaye gerektiren bir iş alanı olsa da güzel gelir getirecek kazanç yöntemlerinden bir tanesidir. Özellikle yazın yoğunluğunuz çok fazla olacak.

HALI YIKAMA İŞİ
HALI YIKAMA İŞİ

Yoruma kapalı.