Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Oyun Oynayarak Gelir Elde Etme

Oyun oynayarak gelir elde etme amacıyla yola çıkanların birçok tercihi bulunuyor. Bu tekniklerden bazılarını açıklamak gerekir.

Oyun oynamak, insanların sevdiği bir aktivite. Oyuncuların para kazanmak için yapabileceği birçok şey var. Oyun oynayarak kazanç elde etmek isteyenlerin uygulayabileceği birçok yöntemi bu başlık altında sizlere anlatmak isteriz.

Oyun Oynayarak Gelir Elde Etme İpuçları

Özel Eşya Satma

Oyun oynayarak para kazanmak isteyen bir kullanıcı özel eşyalar satabilir. Örneğin MMORPG oynayan bir oyuncu, oyunda pek çok değerli eşya kazanmış olsun. Bu eşyalar, takas yöntemiyle farklı oyunculara satılabilmekte. Şunu ifade edelim ki bu yolu denerken temkinli yaklaşmak yani karşı tarafın dolandırıcı olmadığına dikkat etmek gerekir.

Buna ek olarak bilinmesi gereken bir diğer şey Steam içi öğe satışı. Steam, kendine özgü mağazası sayesinde oyuncuların para kazanmasını sağlamakta. Steam’de kazanç elde etmek isteyen kullanıcılar, oynadığı oyunda kazandığı eşyalar doğrultusunda bu eşyaları satışa koyabiliyor.

Hesap Yükseltme

Oyun oynayarak gelir elde etme yöntemlerinden birisi hesap yükseltme işine girmek. Bazı oyuncular, çeşitli oyunlarda kasılmak için vakit öldürmek istemiyor. Bunun çözümü oyun hesabı yükselten kullanıcılardan faydalanmak. Bu kullanıcılar 10, 20 veya 30 gibi istenilen seviyeye hesabı yükseltiyor. Siz de bu işe girerek kullanıcıların hesaplarını güçlendirmeye çalışabilirsiniz.

İkinci El Oyun Satmak

Para kazanmak isteyen kullanıcılar oynadığı oyunlardan sıkılınca bu oyunları veya oyunların lisansını satabilir. Bunun yerine eğer elinde fazladan lisans var ise bunları da bu şekilde değerlendirebilir. Şunu ifade edelim ki her oyun yapımcısı oyununun dağıtılmasını veya ikinci el olarak satılmasını istemez. Bu kurallara özen göstererek harekete geçmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;  Getir ile Kazanç Sağlama

Oyun satışları hakkında ek olarak şöyle bir bilgi de sunmalıyız. Eğer oyun satmak istiyor iseniz toplu oyun lisansları da alabilirsiniz. Tabii bu lisansların güvenli olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Çünkü lisansları toplu olarak ucuza aldığınız yer güvenli olmalı. Ucuza alınan bu lisanslar üzerine kâr eklenerek satılmalı.

Oyun Oynayarak Gelir Elde Etme

Oyunlar Bulunan Hesaplar Satmak

Daha birçok yöntem mevcut. Oyun oynayarak gelir elde etme yöntemleri arasında oyun bulunan hesapları satmak yer almakta. Steam, Epic Games veya GOG Games gibi birçok oyun mağazası var. Oyuncular, hesaplarına oyun ekleyerek kütüphanesini genişletiyor. Bazı kişiler, oyun kütüphanesine kampanyalı ürünleri ekler ve bu hesapları topluca satar. Bunu yaparken buna izin veren mağazaları seçmek gerekiyor.

Oyun Sunucusu Kurmak

Yapılabilecek bir diğer şey oyun sunucusu kurmak. Oyun sunucuları, insanların kazanç elde etmesi adına önemli bir kaynak. Bir oyun sunucusu kurulduğu takdirde o sunucudan maddi getiri elde etmenin yolu sunucu içi satışlar. Örneğin VIP üyelik satarak insanların yeni yetkilere sahip olması istenebilir. Bunun yanı sıra sponsorluk anlaşması uygulanabilir veya reklamlar alınabilir. Bu gibi pek çok yöntemle oyun sunucularına yer verilebilmekte.

Eklenti Geliştirmek

Bir oyun veya oyun sunucusu için eklenti geliştirmek de iyi bir kazanç kapısı olmakta. Örneğin sunucuların işine yarayan pratik ve faydalı bir mod kodlanabilir. Bu mod belirli bir ücretten satılıp pasif gelir kaynağı imkanı sunar. Bir eklenti geliştirildikten sonra sınırsız stok olanağı sunduğu için her zaman satışa açık olur.

Oyun Geliştirmek

Oyun oynayarak gelir elde etme ipuçları arasında oyun geliştirmek ve satışa koymak bulunuyor. Örneğin Steam’de 100 dolar karşılığında mağaza kurup geliştirdiğiniz oyunları buraya ekleyebilirsiniz. Bu da pasif gelir. Birkaç oyun geliştirdikten sonra ara sıra kampanyalarla her zaman satılabilen oyunlarınız olacak.

İlginizi Çekebilir;  Biraz Param Var Ne İş Yapabilirim? 32 Net İş Fikri

Yoruma kapalı.