Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Biraz Param Var Ne İş Yapabilirim? 32 Net İş Fikri

Biraz Param Var Ne İş Yapabilirim

Biraz param var ne iş yapabilirim diye düşünen girişimciler için 32 net iş fikrini bir araya getirdik.

İş dünyasında para kazanmanın sayısız yolu vardır. Biraz gayret, gayret göstermek isteyen ve birazcık da sermayesi olan her girişimci mühim düzeyde para kazanma fırsatlarına sahiptir. Bu aşamada birazcık param var ne iş yapabilirim sorusu çevresinde dönüyorsanız; 32 potansiyeli yüksek iş fikrine göz atarak, size İdeal olanını kura çekmek suretiyle harekete geçebilirsiniz.

Para kazanmak düşündüğünüz kadar zor bir süreç değildir. Burada en mühim süreç en doğru iş fikrini bulmaktır. Ne iş yapabilirim sorusunu netleştirdikten sonra işe yönelik çalışmaları başlatmak ve işi geliştirmek için gayret ortaya koymak gerekiyor.

Yeni bir iş yaparak para kazanmak için ilk önce yatırım yapılabilecek iyi bir iş fikri bulmak gerekiyor. Konu iş fikirleri olduğu vakit Yeni İş Fikirleri yanınızda!

Biraz param var ne iş yapabilirim diyenler için potansiyeli yüksek 32 net iş fikri…

Biraz Param Var Ne İş Yapabilirim
Biraz Param Var Ne İş Yapabilirim

1. ÇAĞRI MERKEZİ

Gerekli Minimum Sermaye: 160.000
Potansiyel: 8/10

Son yıllarda ülkemizde davet merkezi hizmetlerine olan talepte mühim düzeyde artış meydana geldi. Küçük işletmelerin yarattığı geniş bir pazar olan davet merkezi hizmetini başlatabilirsiniz.

Başlaması kolay iş fikirleri içinde yer almaktadır. İhtiyacınız olan ana unsur; davet merkezi hizmeti verebileceğiniz birkaç firma ile anlaşmaktır. İşi aldıktan sonra yapacağınız en mühim unsurlardan bir öteki ise doğru ve tecrübeli personeli istihdam etmektir.

Çağrı merkezleri hızlıca geri dönüşüm alınabilecek iş fikirleri içinde yer almaktadır. Biraz paranız var ise işe adım atmak 2 haftanızı alacaktır.

 

2. TEKSTİL ATÖLYESİ

Gerekli Minimum Sermaye: 190.000
Potansiyel: 8/10

Türkiye dünyada tam anlamıyla bir tekstil ülkesidir. Bu hususta mükemmel markalara ev sahipliği yapan ülkemizde bir tekstil atölyesi açmak karlı ve değerlendirilebilir iş fikirleri içinde yer almaktadır.  Bir tekstil atölyesi kurarak karlı bir yatırıma başlama fırsatınız bulunuyor.

Türkiye bir tekstil ülkesi olması nedeniyle, yatırımcı ve girişimcilerin tekstil atölyesi oluşturmak mevzusundaki fırsatları fazladır. Özellikle son yıllarda tekstil atölyelerinin teşvikler ve hibeler ile Anadolu’ya taşınmasıyla beraber bir tekstil atölyesi oluşturmak için bir oldukça desteklemeden faydalanabilirsiniz. Bu kapsamda ilk süreçte tekstil oluşturmak suretiyle bağışlama ve teşvikleri araştırın ve bu desteklemelerin yapıldığı yerlere yönelik bir proje hayata geçirmeye çalışın. Özellikle Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki neredeyse bütün şehirlerde tekstil atölyeleri için birden fazla yardımcı bulunmaktadır.

 

3. ETÜT MERKEZİ

Gerekli Minimum Sermaye: 260.000
Potansiyel: 7/10

Türkiye’de en etken iş sektörleri içinde eğitim de yer almaktadır. Eğitim sektöründe en yüksek potansiyel ise özel etüt merkezlerinde yaşanıyor. Bir Etüt Merkezi Açmak istiyorsanız, yasal prosedürler de dahil olmak suretiyle bilmeniz gereken oldukça fazla detay bulunmaktadır.

Ülkemizde özel bir etüt merkezi açmak yüksek potansiyel ihtiva ettiği gibi yüksek maliyet de oluşturmaktadır. Ayrıca bir özel etüt merkezi açmak için birden fazla yasal düzenleme ve mevzuata makul hareket etmeniz gerekir.

Öncelikli olarak bir etüt merkezi ya da benzer bir özel eğitim kurumu oluşturmak isterken, yasal olarak Özel Eğitim Kurumları Kanunu’na makul hareket etmeniz gerekiyor. Bu kanun halen yürürlükte ve çoğunlukla denetlemeler altında korunmaktadır.

 

4. HALI SAHA

Gerekli Minimum Sermaye: 900.000
Potansiyel: 9/10

Ülkemizde insanların ortak payda altında maksimum yapmış olduğu sporlardan biri halı saha maçlarıdır. Bu nedenle bir halı saha kurmak, potansiyeli yüksek iş fikirleri içinde yer almaktadır. Bir halı saha açmak yüksek ana para oluşturmakta ve bu nedenden dolayı kafi ana paraya haiz girişimci ve yatırımcılara önerilmektedir.

Halı saha oluşturmak karlı ve değerlendirilebilir bir iş fikri olarak doğru bir planlama sürecinin sonra rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Bir halı saha oluşturmak istiyorsanız öncelikli olarak bir iş planı hazırlamanızı öneririz. İş planı hazırlarken, bir halı saha oluşturmak için karşılaşabileceğiniz bütün sorunlara ilişkin bir B planı da hazırlamayı dikkatsizlik etmeyin.

 

5. TRÜF MANTARI YETİŞTİRİCİLİĞİ

Gerekli Minimum Sermaye: 60.000
Potansiyel: 6/10

Genellikle meşelik alanlarda görülen ve Akdeniz ülkelerinde bol miktarda bulunan Trüf Mantarı, son yıllarda karlı bir tarımsal yetiştiricilik fikri arayanların en gözde tercihleri içinde yer alıyor. Trüf mantarı yetiştiriciliği yaparak potansiyeli yüksek ve trend bir iş fikrine başlayabilirsiniz.

80’e yakın çeşidi bulunmuş olduğu malum Trüf Mantarı‘nın Avrupa’da toplam 60 bin şahsa istihdam elde eden bir ziraat ürünü olduğu bilinmektedir. Yüksek fiyatı ile girişimcileri ve yatırımcıları kendisine çekmeyi başaran Trüf Mantarı için Türkiye’de de eşi benzeri olmayan bir yetiştiricilik potansiyeli bulunmaktadır. Ancak çiftçiler bu ürüne tam anlamıyla alaka duymamış ve bu nedenden dolayı ülkemiz bu potansiyelini tam anlamıyla değerlendirememektedir.

 

6. KENEVİR YETİŞTİRİCİLİĞİ

Gerekli Minimum Sermaye: 160.000
Potansiyel: 7/10

Türkiye’de uzun uzun yıllardan beri uyuşturucu yapımında kullanıldığı için yetiştiriciliğine izin verilmemiş Kenevir için yeni düzenleme ile devlet denetimi altında kenevir yetiştiriciliği yapmak olası hale geldi. Kenevir yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız, bu hususta hazırlanan en iyi rehberi sizlere sunuyoruz. Rehber vasıtasıyla sıfırdan kenevir yetiştiriciliği hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle ülkemizde muayyen şehirler haricinde her ne neden ile olursa olsun kenevir yetiştiriciliği yapmak yasaktır. Bu şehirlerde de daha önceden izin katılması gerekiyor. Eğer bu şehirlerden birinde değilseniz kenevir yetiştiriciliği ve tohumu üretimi için bir çabalama gösteremezsiniz.

DETAYLAR:

 

7. KREŞ

Gerekli Minimum Sermaye: 280.000
Potansiyel: 7/10

Ülkemizde kadının iş hayatına yoğun bir halde dahil olmasıyla beraber maksimum gereksinim duyulan işletmelerden bir tanesi de kreşlerdir. Bu nedenle karlı ve potansiyeli her geçen gün yükselen bir iş fikri arıyorsanız kreş açmak tam aradığınız iş fikri olabilir.

İlginizi Çekebilir;  Açık Otopark Açmak: Ruhsat ve Kazanç Potansiyeli

Öncelikle ülkemizde kreş açmak isteyenler için alakalı ayrıntıların ve mevzuatın bulunmuş olduğu bir kreş yönetmeliği bulunmaktadır. Kreş açacak olan girişimci ve yatırımcıların bu yönetmeliğe makul hareket etmesi gerekiyor.

Kreş işletmesi zor iş fikirleri içinde yer almaktadır. Dolayısıyla kreş açmayı düşünenlerin kesinlikle sektör deneyimine haiz olması ya da sektörde çalışmış bir ortak ya da müdür ile yola koyulması önerilmektedir.

DETAYLAR:

8. HALK EKMEK BAYİLİĞİ

Gerekli Minimum Sermaye: 200.000
Potansiyel: 8/10

Türkiye’de bilhassa il ve ilçe belediyeleri tarafınca genelde dar gelirli vatandaşların gereksinimlerine yönelik Halk Ekmek sistemi uygulanmaktadır. Halk Ekmek ismi verilen bir işletme vasıtasıyla vatandaşlara ucuz ekmek satışı yapılmaktadır. Halk ekmek sistemi olan şehirlerde Halk Ekmek Bayiliği ile bu iş yatırımcı ve girişimcilerin eliyle vatandaşlara ulaştırılıyor.

Halk Ekmek bayileri ana üretim noktasından ekmeği satın almakta ve gene belediye tarafınca belirlenen lokasyonlarda ekmek satışı yapmaktadır. Bazı belediyeler mevcut marketlere de bayilik sağlamaktadır.

Ülkemizde dar gelirli vatandaşların yoğun olarak bulunması ve dünyanın geri kalanına göre ekmek tüketiminin oldukça yüksek olması sebebiyle halk ekmek satış noktalarında cirolar oldukça yüksektir. Bu satış noktalarında satılan ekmeklerde kar marjı oldukça yüksek değildir yalnız satışın yoğunluğu ile beraber sürümden para kazanılır. Ayrıca halk ekmek bayiliği alan marketler, bu ekmek vasıtası ile dükkanda müşteri yoğunluğu sağlamakta ve böylece öteki ürünleri için de ciro artışı elde etmektedir.

DETAYLAR:

 

9. ÇİĞKÖFTE DÜKKANI

Gerekli Minimum Sermaye: 40.000
Potansiyel: 7/10

Çiğ köfte son yıllarda ülkemizde en yoğun olarak tüketilen gıdalar içinde yer alıyor. Son yıllarda çiğ köfte satan dükkanların sayısında ciddi anlamda artış yaşanıyor. Bunun en büyük sebebi ise bayilik veren çiğ köfte markaları sebebiyle yaşanıyor. Çünkü takribi olarak bir çiğ köfte bayilini almak 10 bin lira civarında ana para gerektiriyor. Bu nedenle çiğ köfte dükkanı açmak oldukça kolay bir iş fikri olarak dikkat çekiyor. İşletme lüzumlu potansiyeli görmediği durumda bile zararınız oldukça fazla olmuyor.

Türkiye’de çiğ köfte bayiliği elde eden 130’u aşkın firma bulunuyor. Bu şirketlerin birçoğunun üretim lokasyonu ve franchise operasyon yönetimi bulunmaktadır.

Bir çiğ köfteci açmak istiyorsanız yapmanız gereken en mühim şeylerden biri doğru lokasyonda kirası düşük bir dükkan bulmaktadır. Bundan sonrası düşündüğünüzden oldukça daha kolaydır. Bir bayilik alındıktan sonra bir çiğ köfteci için lüzumlu olan bütün malzemeler birkaç gün içinde size teslim ediliyor. Artık çiğ köfte dükkanı açmak isteyenlerin bayiliksiz olarak hareket etmesini önermiyoruz.

DETAYLAR:

 

10. KİTAP CAFE

Gerekli Minimum Sermaye: 150.000
Potansiyel: 7/10

Son dönemde ülkemizde değişik lokasyonlarda kitap cafelerde ciddi anlamda artış kaydediliyor. İnsanların yalnız olarak eğlenceli bir vakit geçirmesi üstüne planlanan yalnız sonra gruplar tarafınca da istek gören kitap cafelere yönelik ciddi anlamda alaka var. Bu ilginin bir kısmının sebebi de kitap okumak yerine mükemmel fotoğraflar çekmek bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Öncelikle kitap cafe açmak isteyen girişimci ve yatırımcıların ciddi anlamda ana para ihtiyacı olacağını söylemekte fayda var. Zira sıradan bir cafe için 100 bin liralık ana paraya gereksinim duyuluyorken, mühim bir dekorasyon ve kitap ihtiyacı sebebiyle bir kitap cafenin açılış sermayesi 150 bin lirayı aşabiliyor.

DETAYLAR:

 

11. TÜTÜN ÜRÜNLERİ DÜKKANI

Gerekli Minimum Sermaye: 60.000
Potansiyel: 5/10

Tütün dükkanı ya da doğrudan olarak tütüncü olarak adlandırılan bir oldukça işletmeye büyük ihtimalle rastgeliyorsunuzdur. Bu işletmeler son yıllarda sigaraya gelen zamlar sebebiyle oldukça ciddi bir ciro artışı yaşamaya başladı. Bu nedenle bir girişimci ve yatırımcı olarak büyük ihtimalle tütüncü açmak suretiyle harekete geçmek istiyorsunuz. Temel şartlar altında birkaç sene öncesine kadar da tütüncü oluşturmak mümkündü, yalnız şartlar büyük miktarda değişti.

Son yıllarda sigara fiyatlarının katlanarak artması üstüne tiryakiler sarma sigaralara yoğun alaka göstermeye başladı. Küçük köylerden büyük plazalara kadar tütün saran insanlara rastlamak mümkün. Bu sigara tütünlerinin tamamı da tütüncü olarak adlandırılan işletmelerden satın alınıyor. Tütün ürünlerinin fiyatı ise oldukça yüksek ve bir oldukça işletme bu tütün ürünlerinde yüzde 200’e varan kar elde etmektedir. Bu kapsamda karlı bir iş fikri arayanlar bu sektöre yönelmek istiyor. Ancak bilmeniz gereken bir oldukça mevzu var…

DETAYLAR:

 

12. DÖNERCİ

Gerekli Minimum Sermaye: 75.000
Potansiyel: 7/10

Türkiye’nin dünyaya kazandırdığı en mühim lezzetler içinde bulunan döner, girişimci ve yatırımcıların ilgisini de çekmeye devam ediyor. Son dönemde zincirleşme sayısı artan dönerciler arasına girmek ve bir dönerci açmak istiyorsanız; bu rehberde bir dönerci iyi mi açılır, döner salonu için isim önerileri ve bu tür işletmelerin karlılığı ile alakalı en aktüel detayları sağlayacağız.

Öncelikle bir dönerci açmak isteyen girişimci ve yatırımcıların bir iş planı hazırlamasını kesinlikle öneriyoruz. Bu sayede bir dönerci açmak isterken ihtimaller içinde sürpriz mevzulara daha önceden hazırlıklı olma fırsatı elde edersiniz. Dönerci açmak bir oldukça iş fikrine göre daha kolay gerçekleştirilebilen bir iş fikridir, ancak bu vaziyet işe lüzumlu özeni göstermemenizi gerektirecek bir mevzu değil.

Türkiye’de besin satan işletmelerin bütününün da yasalar kapsamında çoğunlukla denetlendiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle ilk önce hijyen kurallarına makul bir işletme açmanız icap ettiğini belirtmekte fayda var. Bu tür işletmelerin daima kendi içinde bir denetime doğal tutulması icap ettiğini unutmayın.

DETAYLAR:

 

13. KURUYEMİŞ DÜKKANI

Gerekli Minimum Sermaye: 140.000
Potansiyel: 7/10

Covid-19 ile beraber yükselişe geçen sektörlerden bir tanesi de kuruyemiş oldu. Bu sektöre girmek öteki bir oldukça benzer perakende sektörüne göre oldukça daha kolaydır. Biraz param var ne iş yapabilirim diye düşünenler için en doğru fikirlerden biri olabilir. Özellikle yüksek tecrübe ve deneyiminiz olmadan da sektöre rahatlıkla girebiliyorsunuz.

Rekabet şartları için kaliteli ve makul fiyatlı ürünlere odaklanmanız kafi olacak. Aynı zamanda mühim düzeyde rekabet çalışması da iş hacminizi artıracak en mühim nedenler içinde yer alacaktır. Her halükarda işi büyütmek için reklam bütçesi oluşturmanız öneriliyor.

İlginizi Çekebilir;  Bayilik Veren En İyi 10 Kozmetik Firmaları

Minimum lüzumlu ana paraya bu tür bütçeler dahil edilmemiştir.

DETAYLAR:

 

14. EV YEMEKLERİ DÜKKANI

Gerekli Minimum Sermaye: 30.000
Potansiyel: 4/10

Dünyada her geçen gün insanoğlu evde yiyecek yapmamaya başladı. Kadının ekonomideki etken rolünün her geçen gün artması ve insanların eskiye nazaran daha azca nüfusa haiz konutlarda yaşaması ile beraber artık evlerdeki mutfak hayatımızda daha azca yer almaya başladı. Ancak eşi benzeri olmayan lezzetlerin bulunmuş olduğu ev yemeklerinin birçoğuna da istek göstermeye devam ediyoruz. Bu nedenle son vakit rakamları hızla artan ev yiyecekleri dükkanlarının iş kütlesi artış gösteriyor.

Türkiye’de insanoğlu genelde standart restoranlarda hep aynı yemekler ile karşılaşır. Ancak evlerimizde yaptığımız birden fazla yemeğe bu restoranlarda rastlamak olası değil. Bu lezzetler için genelde ev yiyecekleri yapan restoran ve lokantaları tercih etmemiz gerekiyor.

Gün geçtikçe iş kütlesi artan bir ev yiyecekleri dükkanı açarak bu sektörden mühim düzeyde gelir kazanma potansiyeliniz bulunmaktadır.

DETAYLAR:

15. BİJUTERİ MAĞAZASI

Gerekli Minimum Sermaye: 100.000
Potansiyel: 6/10

Takı ve bijuteri sektörü dünya çapında en karlı sektörler içinde yer alıyor. Özellikle perakende olarak bir takı-bijuteri dükkanı açarak en karlı iş kollarından birine giriş yapabilirsiniz. Bu sektörde üretim yüksek kar marjları içermemektedir.

Perakendecilik açısından en karlı sektörler içinde yer alıyor. İşi oluşturmak için oldukça yüksek ana para ihtiyaçı yoktur. Özellikle işe başlama aşaması oldukça komplike süreçler içermemektedir.

DETAYLAR:

 

16. KOZMETİK MAĞAZASI

Gerekli Minimum Sermaye: 180.000
Potansiyel: 7/10

Kozmetik dünya çapında milyarlarca dolarlık dev bir sektör olarak öne çıkıyor. Bir makyaj butiği açarak bu sektörün en mühim perakendecileri arasına girebilirsiniz.

Makyaj butikleri genel hatlarıyla ufak ana para ile şık bir dükkanda kurulmaktadır. Bu tür işletmelerde oldukça fazla ürün bulunsa da, yığın ihtiyacı azca olduğundan yüksek ana para ihtiyaçı bulunmaz. Ana odak noktanız, kalabalık yürüyüş yollarında göz önünde ufak bir dükkan bulmak olmalı.

DETAYLAR:

 

17. OTO KİRALAMA

Gerekli Minimum Sermaye: 400.000
Potansiyel: 9/10

Gün geçtikçe büyüyen bir ülkede yapılabilecek en karlı iş fikirlerinden bir tanesi de oto kiralamadır. Ulaşım ağına yönelik talepteki artışa paralel olarak bir oto kiralama işletmesi açarak mühim bir potansiyele ulaşma şansınız bulunmaktadır.

Ülkemizde milli çapta çalışan 15’e yakın oto kiralama firması bulunurken, bir oldukça yalnızca bir şehre yönelik çalışan 40 binden fazla oto kiralama firması bulunmaktadır. Bazı oto kiralama işletmelerinde 2-3 vasıta bulunurken, bazıları filo ismi verilen yüzlerce araca sahiptir. Bu kapsamda oto kiralama işi oldukça düşük ana para bedelleri ile kurulabildiği gibi oldukça yüksek ana para bedelleri ile de kapsamlı bir hizmet vermek mümkündür.

DETAYLAR:

 

18. KARGO BAYİLİĞİ

Gerekli Minimum Sermaye: 600.000
Potansiyel: 9/10

Türkiye’de e-ticarette yaşanmış olan büyük yükseliş ile beraber maksimum gereksinim duyulan hizmetlerden bir tanesi de kargo işletmeleri olmuştur. Bir kargo bayiliği alarak kargo firması kurmak potansiyeli yüksek karlı bir iş fikri olarak dikkat çekiyor.

83 milyonu aşan nüfusu ile büyük bir alana yayılmış, büyük bir devletiz. Bu kapsamda ülkemizde maksimum gereksinim duyulan hizmetlerden bir tanesi de kargoculuktur. Nakliye ve lojistik sektörüne yönelik bütün işletmeler ise e-ticaretin yükselişi ile beraber daha büyük iş hacimlerine ulaşmaktadır. Ülkemizde doğrudan olarak son tüketiciye kargo ulaştırma amacıyla hizmet veren oldukça azca sayıda işletme bulunmaktadır. Bunlardan birinin bayiliğini alarak kargo firması kurabilir ve potansiyeli yüksek bir iş fikrine başlayabilirsiniz.

DETAYLAR:

 

19. DROPSHIPPING

Gerekli Minimum Sermaye: 5.000
Potansiyel: 10/10

Minimum lüzumlu ana para ve potansiyele baktığınız vakit büyük ihtimalle bir hata bulunduğunu düşünüyorsunuz. Aslında gördüğünüz veriler tamamiyle gerçek. Sermayesiz e-ticaret olarak vasıflandırılan dropshipping vasıtasıyla neredeyse asla bir ana para ortaya koymadan mükemmel paralar kazanabilirsiniz.

Son yıllarda potansiyeli yüksek en iyi iş fikirlerinden biri Dropshipping ve bağlı işlerdir. EBay, N11, Trendyol, Hepsiburada, Etsy ve Amazon gibi platformlar vasıtasıyla da rahatlıkla gerçekleştirilebilen Dropshipping hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı en iyi iş fikirlerinden biridir.

Dropshipping işine adım atmak için gereksinim duyduğunuz temellere göz atmak isteyenler için ipuçları ve detaylar;

 

20. YETKİLİ OTO SERVİSİ

Gerekli Minimum Sermaye: 800.000
Potansiyel: 10/10

Ülkemizde bulunan aşağı yukarı 40 milyon vasıta için çoğunlukla servis ihtiyacı doğmaktadır. Çeşitli periyodik bakım hizmetleri ile beraber planlı olmayan arızalar için bu araçlar çoğunlukla özel ya da yetkili oto servislerinden onarım ve bakım hizmeti alıyor.

Oto servisi açmak kapsamlı bir iş fikri olmasının yanısıra, son dönemde daha ustalaşmış bir sürecin parçası olmuştur. 5-10 sene öncesinde olduğu gibi bir araba ustası ile birkaç vasıta onarım seti ile bu işe girmenizi pek önermiyoruz. Araç fiyatlarının hızla yükselmesiyle birlikte, vasıta sahipleri artık araçlarını daha ustalaşmış ellere teslim ediyor. Bu nedenle, bu iş fikrine girmek isteyen yatırımcı ve girişimcilerin ciddi ana para ihtiyacı bulunuyor.

DETAYLAR:

 

21. OKUL KANTİNİ

Gerekli Minimum Sermaye: 120.000
Potansiyel: 7/10

Her okul için kesinlikle bir kantine gereksinim duyuluyor. Okul kantinleri karlı ve potansiyeli yüksek bir iş olmasıyla ön plana çıkarken, bir okul kantinine haiz olmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Mevcut okul kantinlerinin birçoğu uzun yıllardan beri aynı kişiler tarafınca işletilmektedir. Genellikle okul kantini açmak isteyen girişimciler yeni oluşturulan okullar için fırsat sahibi olabilmektedir.

Okul kantinleri, okul içinde eğitim gören öğrencilerin bilhassa ders aralarında dinlenmek ve bir şeyler yemek-içmek için kullandığı tek alandır. Özellikle yüksek sayıda talebe barındıran okullarda oldukça ciddi cirolar elde etmek mümkündür. Perakende satışın sağlandığı okul kantinlerinde, standart perakendecilik karı olan yüzde 25-30 civarında kar marjı elde edilebiliyor. Ancak kantinlerde tost ve meyve suyu gibi içecekleri hazırlayarak kar marjınızı ciddi düzeyde artırma şansınız var.

DETAYLAR:

 

22. SERACILIK

Gerekli Minimum Sermaye: 170.000
Potansiyel: 8/10

Tarım ülkesinde yaşamanın en büyük iş avantajlarından bir tanesi de seracılıktır. Sadece iç pazara yönelik üretim fırsatlarını değerlendirerek bile seracılık ile eşi benzeri olmayan tutarda para kazanma fırsatınız var. Bulunduğunuz bölgedeki seracılık fırsatlarını değerlendirerek hızlıca mühim bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Toptan Bijuteri ve Takı En Ucuz Nereden Alınır? Firma Listesi

Seracılık genelde zahmetli iş kolları içinde yer alıyor. Dolayısıyla işe tam zamanlı olarak vakit ayırmanız gerekiyor. Yoksa işi oluşturmak ve para kazanmak için birkaç personel istihdam etmeniz gerekecektir.

Seracılığa adım atmak isteyen girişimcilerin kesinlikle 170 bin liralık en azca ana paraya haiz olması gerekiyor. Potansiyeli yüksek bu iş fikrinde yatırımın geri dönüş süresi takribi 2 hasat dönemidir. En Karlı Tarım Ürünleri rehberinde bulunan mamüller ile kar marjınızı büyük miktarda artırma şansına sahipsiniz.

DETAYLAR:

 

23. GİYİM MAĞAZASI

Gerekli Minimum Sermaye: 150.000
Potansiyel: 8/10

Biraz param var ne iş yapabilirim diyenler için kurulabilecek en kolay iş fikirlerinden bir tanesi de kıyafet mağazası açmaktır. İşi oluşturmak genelde bir oldukça perakendecilik fikrine göre daha basittir. Sahip olmanız gereken ana nitelikler genelde kısıtlı da olabilmektedir.

Giyim mağazası açmak için işlek noktada bir dükkan, tecrübeli personel ve düşük kar marjları ile satış yapan bir kıyafet toptancısı haricinde oldukça fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Standart reklam ve marketing çalışmaları sonra işi geliştirmek ve senelik gelişme elde etmek önünde bir engeliniz olmayacaktır.

Bu işe girmek isteyen girişimci ve yatırımcıların bilhassa moda değişimlerini iyi takip etmesi ve müşteri memnuniyetini olabilecek en iyi ölçüde tutması kritik öneme haiz mevzular içinde yer alıyor.

DETAYLAR:

 

24. AT YETİŞTİRİCİLİĞİ

Gerekli Minimum Sermaye: 180.000
Potansiyel: 7/10

Ülkemizde potansiyeli yüksek bir öteki iş fikirleri içinde yer almaktadır. İşi yapmak için tecrübe ve tecrübenin haricinde sektör içinde olmak gerekiyor. Başkalarının atlarını yetiştirmek de bir düşünce olarak değerlendirebileceği gibi kendi taylarınızı alarak satışa hazır hale getirmek suretiyle at yetiştirmek de mühim iş fikirleri içinde bulunuyor.

Türkiye’de etkin at yetiştiricileri yalnızca bir at satışından yüz binlerce liralık para kazanabilmektedir. Önemli olan bilhassa at yarışlarında kullanılabilecek atların yetiştiriciliğinde çalışabilmektir. Burada isim yapmış birtakım at yetiştiricileri ülkemizin en varlıklı kişileri içinde yer alıyor.

At yetiştiriciliği iş fikrinde para kazanmak isteyenlerin  ilmi gerçekler ışığında en iyi at yetiştirme tekniklerini uygulayabilmesinden geçiyor.

DETAYLAR:

 

25. TOST ve SANDVİÇ DÜKKANI

Gerekli Minimum Sermaye: 40.000
Potansiyel: 4/10

Tost ve sandviç dükkanı açmak oldukça ufak sermayeler ile kurulabilecek işletmeler içinde yer almaktadır.

Ülkemizde insanların büyük bir kısmının ortak lezzetleri içinde tost ve sandviç yer almaktadır. Güzel bir meyve suyu ya da çay ile beraber tüketilen tost ve sandviç satan dükkanlar; ufak ana para ile kurulabilen karlı işletmelerdir.

Merak etmeyin bu iş fikrini hayata geçirmek oldukça komplike değil. Özel bir beceri istemez ve genelde birkaç şartı yerine getirerek bir tost ve sandviç dükkanı açabilirsiniz.

DETAYLAR:

 

26. BARDAKTA MISIR SATMAK

Gerekli Minimum Sermaye: 40.000
Potansiyel: 4/10

Son dönemde bir oldukça işletmenin önünde ve bağımsız olarak köşe başlarında bardakta mısır satan ufak tezgahlara rast gelmişsinizdir. Bu işletmeler dışarıdan oldukça azca para kazanıyor gibi görünse de; aylık bazda mühim bir gelir elde etme potansiyeli içermektedir.

Bir mısır satış tezgahı satılarak kurulabilen bu kolay gezici iş fikri vasıtasıyla para kazanabilirsiniz. Üstelik işi oluşturmak için oldukça azca ana paraya ihtiyacınız var. Birçok açıdan sermayesiz iş fikirleri kategorisinde dahi değerlendirilebilmektedir.

DETAYLAR:

 

27. BÖREKÇİ ve GÖZLEMECİ AÇMAK

Gerekli Minimum Sermaye: 50.000
Potansiyel: 5/10

Börekçi ya da gözlemeci açmak için haiz olmanız gereken bütün ayrıntıları sağlayacağız. Ülkemizde maksimum sevilen lezzetler içinde bulunan börek ve gözleme bunun yanı sıra girişimciler için mühim düzeyde para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Düşük ana para koşulları ile hayata geçirilebilen börekçi ve gözlemeci dükkanları vasıtasıyla yüksek kar marjları elde etmek mümkün.

Börekçi ve gözlemeci dükkanı açmak istiyorsanız, ana para ihtiyacı, lüzumlu malzemeler ve lüzumlu belgeler ile marketing ve reklam hususları ile alakalı bilgili olmanız önemlidir.

Türkiye’de genelde kahvaltı saatlerinde tercih edilen lezzetler olan börek ve gözleme, mühim bir kar fırsatı elde eden yemekler içinde yer almaktadır.

DETAYLAR:

 

28. KÜÇÜK İHALELERE KATILMAK

Gerekli Minimum Sermaye: x.000
Potansiyel: x/10

Şahıs şirketiniz var ise bile ufak ihalelere katılabilirsiniz. Belediyelerin ve muhtelif kurumların ufak ihalelerinde neredeyse rekabet yoktur. Bu tür ihalelere genelde bir firma katılır ve ihaleyi kazanır. Küçük sebze meyve ihaleleri, teknolojik ya da sarf malzemeleri alımlarına yönelik ufak ihaleleri takip ederek; bunlara katılabilir ve para kazanabilirsiniz.

Özellikle ufak bir il ya da ilçede bulunuyorsanız bu ihaleleri EKAP üstünden izleyerek rahatlıkla ihaleye girebilir ve para kazanabilirsiniz.

İhaleler ile alakalı malumat almak için:

DETAYLAR:

29. KOMİSYONCULUK

Gerekli Minimum Sermaye: 50.000
Potansiyel: 5/10

Komisyonculuk genelde rastgele bir ticari faaliyete aracılık yapan kişilerin haiz olduğu meslek dalıdır.

Türkiye’de komisyonculuk maksimum haiz olunan meslek dalları içinde yer almaktadır. Komisyoncu ismi verilen bu meslek erbabı, haiz olmadığı bir ürünü sattıktan sonra; her satıştan komisyon elde etmektedir. Söz mevzusu faaliyete de komisyonculuk ismi verilmektedir.

Türkiye’de komisyonculara maksimum meyve sebze hallerinde, oto galerilerde ve gayrimenkul işletmelerinde rastlamak mümkündür. Her 3 sektörde de genelde satıcılar; ürünün sahibi olmaz. Ürünü satan bir satış temsilcisi olurlar ve ürünü sattıktan sonra, satıştan hisse kazanırlar. Komisyonculuk mesleği için neredeyse asla ana paraya haiz olmanıza gerek yok. Ancak emniyet verecek bir lokasyonda dükkana haiz olmak için milyonlarca liralık ana paraya ihtiyacınız olabilir.

DETAYLAR:

 

30. CEP TELEFONU SATIŞI ve TAMİRİ DÜKKANI

Gerekli Minimum Sermaye: 120.000
Potansiyel: 7/10

Akıllı cep telefonu satışı ve tamiri dükkanı açmak potansiyeli yüksek ve karlı iş fikirleri içinde yer almaktadır. Toplam nüfusun 82 milyon olduğu Türkiye’de aşağı yukarı 81 milyon mobil abone sayısının olması göz önünde bulundurulduğu vakit bir akıllı cep telefonu mağazası ve tamiri hizmeti vermek suretiyle işletme açmak değerlendirilmesi gereken iş fikirleri içinde bulunuyor.

Cep telefonları artık yalnızca ülkemizde değil dünya çapında vazgeçilmezlerimiz içinde yer almaya başladı. Pek çoğumuz birkaç saat dahi cep telefonu olmadan dayanamayacağımızı düşünüyoruz. Durum bunu gösterirken, akıllı cep telefonlarına yönelik bir işletme açmak önü aleni bir fikir. Akıllı cep telefonlarının hem satışını hem de tamirini yaparak iş hacminizi büyük miktarda artırabilirsiniz. Elbette mağazanızda öteki cep telefonu aksesuarlarına da yer vermenizi öneririz.

DETAYLAR:

 

31. OTOPARK AÇMAK

Gerekli Minimum Sermaye: 200.000
Potansiyel: 8/10

Bir otopark açmak birazcık parası olan girişimciler için değerlendirilebilecek iş fikirleri içinde yer almaktadır.

DETAYLAR:

 

32. FOTOKOPİ DÜKKANI

Gerekli Minimum Sermaye: 150.000
Potansiyel: 8/10

Fotokopi ve özalit dükkanı açmak son dönemde yüksek potansiyel taşıyan iş fikirleri içinde yer almaya başladı. Özellikle kitap fiyatlarında yaşanmış olan artış neticesinde gelişme kaydeden sektörlerden biri olan fotokopi sektörüne giriş için en doğru zamandan geçiyoruz. İş fikri hakkındaki bütün bilgiler Fotokopi Dükkanı Açmak rehberinde yer almaktadır.

Yoruma kapalı.