Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Bayilik Veren En İyi 10 Kozmetik Firmaları

kozmetik

Kozmetik bayilik açarak kendi işletmenizi kurabilir ve iş dünyasına süratli bir giriş yapabilirsiniz. Yüksek karlılık fırsatı elde eden kozmetik sektöründe mühim bir iş hacmine erişmek için bir franchise veren firma vasıtasıyla işletmenizi kurabilirsiniz.

Türkiye’de hızla yükselişe geçen kozmetik sektöründe mühim düzeyde etkenlik yayınlayan ve hem yurt içerisinde hem de yurt haricinde ciddi bir pazar payına ulaşan birden fazla yerli firma bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışındaki mühim kozmetik – makyaj ve şahsi bakım markası da ülkemizde bayilik sistemine sahiptir.

Eğer siz de kozmetik sektöründe bayilik açmak istiyorsanız, en yüksek potansiyeli içeren firmaları araştırdık.

kozmetik
kozmetik

1. WATSONS

Bayilik veren kozmetik firmaları arasında ülkemizin en kıymetli markaları arasında yer almaktadır. Watsons vasıtasıyla kendi şahsi bakım mağazanızı kurabilir ve hızlıca bu mühim markanın bünyesi altında hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

2. PASTEL

Pinkar adı ile en iyi Türk kozmetik firmaları arasında bulunan marka 1989 yılı itibarıyla Pastel markası ile sektörde yerini almaya başladı. Son aşama dikkat cazibeli ürünleri ile adından laf ettiren marka günümüzde onlarca değişik kategoride binlerce ürün gamına sahiptir.

3. ARKO

Arko nem, Evyap, Sabun, Yağ, Gliserin Sanayi ve Ticaret A.Ş. adlı Türk sabun ve şahsi bakım ürünleri üreticisi şirketin üretmiş olduğu şahsi bakım ürünlerinin genel adıdır. En köklü Türk şahsi bakım ve kozmetik markaları arasında yer almaktadır. 1957 yılından beri sektörün en meşhur markaları arasında bulunan Arko, günümüzde 50’den fazla ülkedeki mağazalarda yer almaktadır.

4. GOLDEN ROSE (ERKUL KOZMETİK)

1983 senesinde bir Türk kozmetik firması olarak kulan Erkul Kozmetik’in ana marka adı Golden Rose’dir. Firma Golden Rose, Classics, Miss Selene ve Emily markaları ile oje, ruj, maskara, far, allık, fondöten ve lipgloss gibi renkli kozmetik ürünlerinin üretimi konusu ile ilgili etkenlik yayınlayan yüzde yüz Türk sermayeli bir firma olarak faaliyerlerini sürdürmektedir.

Oje üretiminde dünyanın 5 büyük üreticisinden biri olan Erkul Kozmetik, Avrupa, BDT ülkeleri, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve ABD olmak suretiyle 5 Kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat yaparak başarılı olmasını sınır ötesine taşımıştır.

Erkul Kozmetik toplamda 70.000 m2’yi bulan entegre üretim tesislerinde kozmetik, plastik ambalaj ve parfüm üretimlerini gerçekleştirmektedir.

5. NEVA KOZMETİK

Ülkemizin ilk yerli saç boyasını üreterek sektörde adından laf ettiren Neva Kozmetik, 1991 senesinde nitelik ve müşteri odaklı bir çarpıcı laf ile kurulmuştur. Yüzde 100 Türk firması olan firma Türkiye pazarında oldukça mühim bir paya sahiptir. Kozmetik sektöründeki başarısı firma bugün 5 kıtadaki 42 ülkeye taşımayı başarmıştır. Dünya çapında malum Türk kozmetik-kişisel bakım-makyaj şirketleri arasında yer almaktadır.

6. CECİLE (ÖZSOY KOZMETİK)

1980 senesinde bir Türk kozmetik firması olarak kurulan Özsoy Kozmetik bugün Cecile markası ile ülkemizin maksimum malum kozmetik markaları arasında yer alıyor. 40yıllık tecrübesi ile sektörün lider kuruluşu olan özsoy Kozmetik; cecile , VEGAN CECİLE, CECILE ROSE BEAUTY , CECILE GOATS MİLK MAKE UP AND BEAUTY, Miss Cecile, Tiaras for Man , D’sign markaları ile oje, ruj, maskara, far, allık, fondöten ve lipgloss gibi renkli kozmetik ve cilt bakımı ve saç bakımı ürünlerinin üretimi konusu ile ilgili etkenlik yayınlayan yüzde yüz Türk sermayeli bir firma olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

7. NEW WELL

Yerli bir kozmetik firması olan New Well’de sektör deneyimine haiz kuvvetli yatırımcılara bir kozmetik bayiliği vermektedir. Şirketin maksimum ehemmiyet gösterdiği konulardan biri ise lokasyondur.

İlinizin ya da ilçenizin en tanınmış noktalarından birinde en az 200 metrekarelik bir dükkana haiz olanlar için sağlanan bu bayilik ile sektöre süratli bir giriş yapabilirsiniz. Şirket son dönemde AVM’nin giriş katlarındaki dükkanları hedef almaktadır. Bu düzeyde bir potansiyele sahipseniz; New Well’in bayilik sistemine başvuruda bulunabilirsiniz.

8. UCCA KOZMETİK

50 / 100 ve 250 m2 ebatlarına haiz değişik mağazalar için değişik düzeyde bayilik elde eden bir kozmetik firmasıdır. Şirket ilaveten bölge bayiliği veren şirketler arasında da bulunmaktadır. Şirkete başvuruda bulunarak hem bölge hem de ana bayilik taleplerinizi iletebilirsiniz.

Şirketin ana franchise paketi şunları içeriyor:

 • Özel üretim raf sistemi
 • Özel üretim karşılama bankosu
 • Özel üretim standt
 • Barkod okuyucu sistemi
 • Ayaksayar
 • Kamera emniyet sistemi
 • Lcd Tv ve reklam yayını
 • 2 tane i5 Pc ve 2 tane barkod yazıcı
 • Dış cephe kompozit kaplama
 • Kompozit üzeri ışıklı led tabela
 • Reklam giydirmeleri
 • 10 bin tane el broşürü
 • 3 ay yöresel reklam desteği
 • 12 ay saha tanıtım ve marketing desteği

9. AGARTA

Agarta Bitkisel Kozmetik firması da son dönemde franchise taleplerini değerlendiriyor ve ülkemizin çoğu bölgesinde yeni bayilerini açmaya devam ediyor. Şirket düşük yatırım sermayesi ile bayilik sağlamaktadır.

2013 yılından beri sektörde bulunan firmadan bayilik almak için doğru bir alandaki dükkana ve kafi yatırım sermayesine ihtiyacınız olacaktır.

Şirket bayilerine mühim düzeyde size katkı sağlayacak bir eğitim desteği de sağlamaktadır.

10. MIE KOZMETİK

Saç ve cilt bakım ürünleri konusu ile ilgili hizmet elde eden en mühim kozmetik firmalarından biridir. Şirket gelişme adımlarını hızlandırmak için bayilik sürecini başlatmıştır. Şirket bu kapsamda mühim düzeyde yatırım sermayesine haiz olan ve mühim bir potansiyele haiz bir dükkanı kiralayabilecekler için bayilik vermektedir.

Şirketin ürünlerinde kar marjı yüzde 60 düzeyinde bulunmaktadır. Yatırımın geri dönüş süresi ise yaklaşık 24 ay sürüyor.

Yoruma kapalı.