Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Stok Fotoğrafları Satarak Pasif Gelir Kazanmak

Stok Fotoğrafçılık ile pasif gelir kazanma üzerine yol gösterici bir yazı hazırlamaya çalıştık

Stok Fotoğrafları Satarak Pasif Gelir Kazanmak

 

 

Stok-Fotograflari-Nasil-Satilir-Fotografciliktan-para-kazanmanin-bircok-yolu-vardir-ancak-bunlardan-cok-azi-stok-fotograf-satmak-kadar-kazancli-olabi

 

Pasif Gelir için Stok Fotoğrafları Nasıl Satılır?

Fotoğrafçılıktan para kazanmanın birçok yolu vardır, ancak bunlardan çok azı stok fotoğraf satmak kadar kazançlı olabilir. Fotoğraflarınızı kar için satabileceğiniz birçok farklı web sitesi. Herhangi bir özel beceri veya ekipman gerektirmez, sadece sağlıklı dozda yaratıcılık ve biraz önceki deneyim gerektirir.

Stok Fotoğraf Satış Yöntemleri ?
Bu yazıda, size çevrimiçi olarak nasıl fotoğraf satabileceğiniz ve fotoğrafçılıktan nasıl gelir elde edebileceğiniz konusunda birden fazla yöntem sunacağım. Paylaşacağım tekniklerden bazıları pasif gelir getirici yöntemlerdir. Pasif gelir, tek bir proje üzerinde uzun saatler çalışmak zorunda kalmadan veya yalnızca tek bir iş kaynağına güvenmek zorunda kalmadan daha özgürce yaşamanıza olanak tanıyan istikrarı ve güvenilirliği nedeniyle genellikle en güvenilir gelir biçimidir.

stok fotoğraf satış yöntemleri?

 

para kazanma yöntemleri?

 

Pasif Gelir Hakkında
Pasif gelir, siz uyurken kazanılan paradır. Bir şey üzerinde çalışmadığınız zamanlarda bile gelmeye devam edebilen paradır. En iyi pasif gelir, pijamalarınızı çıkarmadan kazandığınız paradır! Otomatik olarak gelen bir gelir yaratmanın birçok yolu vardır ve bunların çoğu aşağıdaki kategorilerden birine veya daha fazlasına girer:
Fotoğraf Lisanslama – Çevrimiçi fotoğraf satmak, kendiniz için pasif bir gelir akışı yaratmanın harika bir yoludur. Pek çok insan, çevrimiçi stok fotoğraf satarak ne kadar para kazanılabileceğinin ve bundan kazanmaya başlamanın ne kadar kolay olabileceğinin farkında değil.

Stok fotoğrafın olmazsa olmaz kuralları nelerdir? Pasif Gelir Kazanmak

“Çevrimiçi stok fotoğraf satmak”, çevrimiçi işinize başlamak için harika bir yoldur. Ancak, birkaç resim koymak istediğinizi düşünme hatasına düşmeyin ve sırf internette milyarlarca insan olduğu için insanların sizden otomatik olarak satın almasını beklemeyin. Bu böyle olmaz. İnsanların satın almak isteyip istemediklerine karar vermek için önce işinizi görmeleri gerekir. Bunu fark etmelerini sağlamak için stok fotoğraf satış yöntemlerinin kurallarını öğrenmeniz gerekir. Gibi şeyler:

İyi bir stok fotoğraf nasıl çekilir?

Bir fotoğrafı harika yapan nedir? Satmasını sağlayan nedir? Konu mu, arka plan mı, yoksa başka bir şey mi?

Fotoğraflarınızda anahtar kelimeler ve etiketler nasıl kullanılır?

Hangi fotoğraf lisanslama kısıtlamaları var? Bir siteden diğerine farklılık gösteriyorlar mı? Kısıtlamaları nedeniyle belirli sitelerden kaçınmalı mısınız?

Google’ın burada arkadaşınız olmadığını unutmayın. Çevrimiçi stok fotoğraf satma kurallarını öğrenebilmek için araştırma yapmak ve insanların bu konuları sorduğu forumlara girmek için biraz zaman harcamanız gerekir. Sonuçta, bunlar fotoğraflarınızı satın alacak olan insanlar.

Fotoğrafın satılma olasılığı nasıl artırılır? Pasif Gelir Kazanmak

İlk yöntem iyi bir fotoğraf yapmaktır. Söylemesi kolay ama yapması o kadar kolay değil. Fotoğrafın fiyatının özelliklerine göre nasıl değiştiğini incelemelisiniz. En iyi stok fotoğrafların ne olduğunu öğrenin: en fazla potansiyele sahip olanlar.

Fotoğrafçılıktan para kazanmanın en iyi yolları nelerdir?

İkinci yöntem, aynı fotoğrafı birkaç kez satmaktır. Belki fotoğrafın özel bir baskısını oluşturup yeni bir müşteriye satabilirsiniz. Bu size ek kazanç ve fotoğrafınızı başka bir boyut veya formatta isteyen birine satma imkanı verecektir.

Satışlar nasıl artırılır?

Üçüncü yöntem, fotoğraflarınızdaki satışları nasıl artırabileceğinizi öğrenmektir: istikrarlı satışlar, mevsimsel dalgalanmalar vb. Eylemlerinizi nasıl zamanlayacağınızı öğrenin ve tüm bunlar için bir strateji belirleyin.
Bu üç yöntemi bir araya getirin ve çevrimiçi fotoğrafçılıktan nasıl para kazanacağınız konusunda harika bir başlangıç yapın.

 

Pasif Gelir ; Sıfır emek ile para kazanmak değildir. Gelir’in yaratılması için öncelikle bir yatırım gerekmektedir. bu yatırım bazen maddi olarak sermaye gereksimi duyduğu gibi bazende emek ve yeteneklerin kullanımı gerekmektedir. Gelir’in yaratılması için öncelikle ilk yatırımı yapmamız gerekmektedir. bu yatırım bazen kendimize yapacağımız yatırımdır. gerekli eğitimleri almak teknikleri öğrenmek kurslara katılmak gibi kendimize yapılan yatırım aslında en büyük pasif gelir kaynağıdır. Bu imkanları yaratmak için kendimeze inanmalı ve gelişim için elimizden gelen herşeyi yapmamız gerekmektedir. kendimize yaptığımız yatırım uzun vadede her zaman kazandıracağını hiçbir zaman ölü bir yatırım olmadığını hatırlamakta fayda var.

 

Getiri zaman çizelgesine bağlı olarak değerlendirilmelidir. bugün hazırlayacağımız stok görsellerin harcadığımız emeğe bağlı olarak getiri getirmesi zaman alacağı gibi ömür boyu bir getiriye sahip olabileceğini unutmamak gerekmektedir.

 

İlham Verecek 5 gişirimcilik filmi

Yoruma kapalı.