Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri-2023

Sermayesiz akla gelmeyen işler

Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri 2023

Yeni bir iş kurmak istiyorsanız önce kimsenin aklına gelmeyen iş fikirleri ile işe başlamanız gerekiyor. Çünkü rakipleriniz ne kadar az olursa hem akılda kalma ihtimaliniz o kadar yükselir hem de daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Daha fazla mesaj

Dünyada neredeyse yapılmamış işler yok, ancak bunların bazılarının da bizim ülkemizde henüz denenmemiş olduğu bir gerçek. Bu işler genelde kimsenin aklına gelmeyen işler olduğu gibi riski yüksek görüldüğü içinde tercih edilmeyebiliyor. Ancak siz başkalarından farkım olsun istiyorsanız o zaman bahsedeceğimiz bu iş fikirlerine biraz daha yönelmenizde fayda olacaktır.

Akıllıca Yapılacak İşler

1.Fotokopi Dükkanı

Özellikle öğrencilerin en büyük ihtiyacı olarak bilinen fotokopi, ailelerinde yeni bir kitap alma maliyetini düşürüyor. Bu nedenle çoğu kişi fotokopi çektirmeyi önemsiyor. Siz bunu bir işe dönüştürerek sadece fotokopi çekebileceğiniz bir dükkan açabilirsiniz. Bu dükkanın bir de okul yanında olduğunu düşünürsek güzel para kazanmamanız için hiçbir neden yok. İşe girerken yatıracağınız sermayeye göre daha fazla özelliklere sahip makineler alabilirsiniz. Bu sayede hem müşteri portföyünüzü daha fazla genişletmiş olursunuz hem de sizi kırtasiyelerden ayıran bir farkınız olur. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde kâğıt fiyatlarının neredeyse üç katına çıkması kitap fiyatlarını yükselttiği için insanlar fotokopi çekmeyi daha fazla önemsedi.

Fotokopi Dükkanı
Fotokopi Dükkanı

2.Vegan Restoranı

Bazı insanlar hayvansal gıdaları tüketmedikleri için bitkisel beslenmeye özen gösterirler. Bu insanların ihtiyaçlarını giderebilecek ve zaman zaman kafalarını dağıtmalarını sağlayacak güzel bir vegan restoran açabilirsiniz. Bu tip restoranların piyasada az olması sizin bu işteki başarınızı artıracaktır.

İlginizi Çekebilir;  Aliexpress Satış Yapılan Ülkeler - Hangi Ülkelere Satış Yapabilirsiniz?
Vegan Restoranı
Vegan Restoranı

3.Bungalov Evler

Türkiye önemli bir tatil ülkesi insanlar korona sonrasında artık otelde tatil yapmayı tercih etmiyor. Bunun yerine bungalov evler son zamanlarda daha popüler olmuş durumda. Alacağınız birkaç bungalov evle şık bir tatil bölgesi oluşturabilirsiniz.

Bungalov ev
Bungalov ev

4.Sağlık Uygulamaları

Teknolojiye düşkün biriyseniz ve birazda yazılımdan anlıyorsanız kimsenin aklına gelmeyen icatlar geliştirebilir ve bunu kazanç haline dönüştürebilirsiniz. Sağlık uygulamaları geliştirerek uygulama üzerinden hem reklam hem de abonelik ücreti alarak para kazanabilirsiniz. Sağlık uygulamaları Türkiye’de yeterli miktarda yok.  Bu nedenle kimsenin aklına gelmeyecek icatlar geliştirmek kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

Sağlık Uygulamaları
Sağlık Uygulamaları

5.Yerinde Araç Yıkama

Araç yıkama önemli bir sektör ancak sizin oto yıkamalardan farklı olarak yerinde araç yıkama hizmeti vermeniz farkınızı ortaya çıkaracaktır. Bu iş için bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacak ancak zaman içerisinde insanlarda oluşturacağınız memnuniyet sizin daha fazla iş almanıza imkân sağlayacaktır.

Yerinde Araç Yıkama
Yerinde Araç Yıkama

6.Gübre Dağıtma

Gübre dağıtma işi tarımın yoğun olarak yapıldığı yerlerde oldukça popüler olan işler arasında sayılabilir. Bu işi yapmak için bir pikap satın almanız ve köylerden gübre toplayarak bunu farklı yerlerde satabilirsiniz.

Gübre Dağıtma
Gübre Dağıtma

7.Kitap Kafe

Kitap ve kâğıt kokusu insana huzur verir. Özellikle okumayı çok seven insanlar kendilerini bu kokunun olduğu yerde hissetmekten çok mutlu olurlar. Siz bu insanlara hitap ederek şık ve nezih bir kitap kafe yapabilirsiniz.

Kitap Kafe
Kitap Kafe

8.Parti Malzemeleri Dükkânı Açmak

Kimsenin aklına gelmeyen hediyeler ve süsleme gereçleri bularak parti malzemeleri satışı yapan bir dükkân açabilirsiniz. Dükkânınız ne kadar renkli olursa her yaştan insanı oraya çekebilme olanağınız daha artar. Dükkânda satacağınız parti malzemelerini kendiniz yaptığınızda daha orijinal olacağı gibi diğer dükkânlardan da farkınız olacaktır.

Parti Malzemeleri Dükkânı Açmak
Parti Malzemeleri Dükkânı Açmak

9.Mani Yazma İşi

Falım sakızının içerisine koyduğu sözler insanların her zaman ilgisini çekmiş ve dolayısıyla sırf o manileri okumak için alanlarda olmuştur. Siz kimsenin aklına gelmeyecek sözler ve maniler yazarak bu şekilde hizmet veren işletmelere satabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Toptan Bijuteri ve Takı En Ucuz Nereden Alınır? Firma Listesi
Mani Yazma İşi
Mani Yazma İşi

Sermayesiz iş fikirleri 2023

Sermayesiz iş fikirleri çok fazla ancak bu iş fikirleri içinden önce size uygun olanı seçmeniz gerekiyor. İnsanlar genellikle iş yaparken para kazanmaya odaklanırlar ancak sevdiğiniz ve önemsediğiniz bir işi yaptığınızda kendinizi daha mutlu hisseder ve daha fazla çalışırsınız. Bunun için sermayesiz iş ararken dikkat etmeniz gereken ayrıntının bu olmasını önemsemelisiniz.

Sermayesiz iş fikirleri 2023
Sermayesiz iş fikirleri 2023

 

Daha fazla iş fikirleri için https://www.pasifgeliryollari.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yoruma kapalı.