Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Pinterest’ten Para Kazanmanın En Etkili 3 Eşsiz Yolu

Pinterest

Pinterest son yıllarda ülkemizde de yoğun olarak kullanılan bir toplumsal medya platformu olarak girişimciler için de para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Siz de Pinterest para kazanma yolları vasıtasıyla internetten para kazanabilirsiniz.

Pinterest, insanların genelde hobileri için esin ve düşünce almak için kullandıkları resim odaklı bir platformdur.

PINTEREST NASIL KULLANILIR?

Diyelim ki modayla ilgileniyorsunuz ve Instagram’da yeni bir kıyafet tarzını tartışan insanoğlu görüyorsunuz. Ancak bir anda bu yeni tarza uyması için elbise dolabınızı yenilemeye karar vermeden önce, Pinterest’e göz atarsınız.

Platformda stilin ismini arattığınızda karşınıza bu stile makul yüzlerce kıyafet çıkacaktır. Daha sonrasında “kaydet” sekmesine tıklayabilir ve en beğendiğiniz görüntüleri (pin ismi verilen) kendi hesabınıza kaydedebilirsiniz. Ayrıca bu biçim için hususi bir tahta (aynı temaya haiz iğnelerden oluşan bir koleksiyon) yapabilirsiniz. Tıpkı öteki toplumsal medya platformlarında olduğu gibi, platformdaki öteki kişilerin panolarını takip edebilir ve yorum yapabilirsiniz. Ayrıca kendi cihazınızdan ya da gezindiğiniz internet sitelerinden platforma resim yükleyerek kendi pinlerinizi oluşturabilirsiniz.

Pinterest’te daha oldukça takipçiye erişmek için lüzumlu ipuçlarına Sosyal Medya’da Takipçi ve Etkileşim Artırmak rehberinden ulaşabilirsiniz.

PINTEREST ÜRETİCİSİ OLUN

Pinterest’ten para kazanmak için haiz olabileceğiniz en mühim şey bir Pinterest üreticisi olmaktır. Pinterest’te geniş kitlelere erişerek ve insanların ilgisini çekerek bir Pinterest üreticisi konumuna gelebilir ve direkt olarak Pinterest’ten para kazanabilirsiniz.

Pinterest içerik oluşturucusu olmak için şu kriterleri karşılamanız gerekir:

  1. 18 yaşından büyük olmak
  2. En azca 250 takipçiye haiz olmak
  3. Son 30 günde minimum 3 Pin paylaşmış olmak
  4. Son 30 günde pinlerinizin minimum 150 kez kaydedilmiş olması
İlginizi Çekebilir;  Minecraft Oynayarak Para Kazanma

AFFILIATE PAZARLAMA YAPIN

Pinterest’te para kazanmak istiyorsanız, çevrimiçi marketing ile affiliate siteleri üstünden para kazanabilirsiniz. Affiliate sistemine haiz bir internet sitesine kayıt olduktan sonrasında (örn. Trendyol) size verilen linki Pinterest hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Bu bağlantıya tıklandıkça alakalı affiliate platformundan para kazanırsınız. Alışveriş yapılması halinde da oldukça daha yüksek tutarlarda para kazanma imkânına erişebilirsiniz.

Bu teknik Pinterest’te geniş takipçi kitlesine erişenler için mükemmel bir para kazanma imkanı sağlamaktadır.

E-TİCARET YAPIN

Pinterest’ten para kazanmanın bir öteki etkili yolu ise direkt olarak e-ticaret yapmaktır. Bir e-ticaret sitesiniz var ise bunu yapmak oldukça kolay. Eğer e-ticaret siteniz yoksa derhal e-Ticaret Sitesi Kurmak rehberinden başlayabilirsiniz. Ardından e-ticaret sitenizdeki ürünleri Pinterest panonuzda Pin olarak paylaşarak kullanıcıları e-ticaret sitenize çekebilir ve nihai olarak satış yapabilirsiniz.

Kendi e-ticaret sitenizden para kazanmak çoğu öteki yönteme göre oldukça daha oldukça para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Önemli olan, Pinterest’te insanların alaka duyduğu ürünleri barındırmak ve marketing çalışmalarını o mamüller özelinde gerçekleştirmektir.

Pinterest’te satmak için ürün keşfetmek için de İnternetten Ne Satılır rehberi sizlere destek olacaktır.

Yoruma kapalı.