Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Minecraft Oynayarak Para Kazanma

Minecraft oynayarak para kazanma yolunda ilerlemek isteyen birçok kişi mevcut. Bu içerikte sizlere Minecraft ile kazanç yollarını açıklayacağız.

Minecraft, günümüzün en popüler simülasyon tarzı oyunlarından birisi. Sunduğu olanaklarla bizlerin karşısına çıkan oyun, 2009 yılından beri oyuncuların gözdesi haline gelmiş durumda. 2014 yılında Microsoft şirketine satılan Minecraft, güncel olarak 1.19 sürümüne sahip. 1.20 sürümü için hazırlıkların yapıldığı bu dönemde oyundan para kazanılması adına bilinmesi gereken birçok yöntem var.

Minecraft Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri

Eklenti Geliştirme

Minecraft, çeşitli olanakları geliştiricilere sağlayan bir oyun. Bu imkanlardan birisi de eklenti geliştirmek. Minecraft modu geliştiren bir birey, geliştirdiği mod sayesinde oyuncuların daha güzel bir oyun keyfi yaşamasını sağlamakta. Örneğin enerji üreten makineler geliştirilebilir ve bu enerji diğer makinelerle kullanılabilir. Bunun yanı sıra oyunu daha pratik hale getiren modlar kodlanabilir. Bunun gibi pek çok mod yazılabiliyor. Bu modlar ister ücretsiz ister ücretli olarak sunulabilmekte. Ayrıca geliştiriciler, müşteri bularak onun istediği modu da kodlama şansına sahip.

Sunucu Eklentisi Geliştirme

Minecraft sunucusu yöneten birçok insan var. Günümüzde mod geliştirmekten çok sunucu eklentisi geliştirmek daha popüler. Çünkü sunucu sayısı o kadar çok ki satış yapacak potansiyel de mevcut oluyor. Yazılım geliştiricileri, mod geliştirmenin yanı sıra sunucu eklentisi geliştirme işine girerek hem Minecraft oynar hem de bu işten gelir elde eder. Bunun yanı sıra belirli bir sunucu için düzenli gelir ile beraber o sunucu da geliştirilebilir.

Sunucu Yönetme

Bir Minecraft oyuncusu Minecraft oynayarak para kazanma amacıyla sunucu kurup yönetme işine girebiliyor. Sunucu kurup yönetmek hem eğlenceli hem de sıkıcı olabilen bir durum. Sıkıcı olmasının sebebi çeşitli problemlerle uğraşmak. Yine de sunucu kurup istenilen özellikleri eklemek ve sonrasında bu işten kazanç elde etmek harika bir iş. Özellikle Minecraft oynamayı sevenler için güzel. Tabii oyunu sürekli oynamak sıkar, bundan dolayı bu işi yapmış biri olarak dengeli bir şekilde sunucu yönetmeniz gerektiğini açıklayalım.

İlginizi Çekebilir;  Seyahat Acentesi Açmak

Minecraft Oynayarak Para Kazanma

Sunucuya Sponsor Alma

İnsanların bu oyundan faydalanırken yararlanabileceği bir diğer şey sponsorluk olmakta. Kullanıcılar, kurduğu sunucunun büyümesi adına sponsor bulmalı ki daha çok gelir elde etsin. Sponsorlar, sunucuya destek olarak kendi reklamının sunucuda görünmesi için çaba sarf eder. Bu doğrultuda iyi bir kazanç elde etmek mümkün hale geliyor.

Sunucuya Reklam Ekleme

Minecraft oynayarak para kazanma yollarından birisi de sunucuya reklam ekleme. Sponsorluktan farkı reklamların ücretinin sözleşmeyle değil belirli bir tarife üzerinden açıklanması. Sponsorluk için bir anlaşma imzalanır. Reklam yapmak için ise ücretler önceden belli olur. Örneğin duyuru reklamı vermek için belirli bir ücret olur. Bunun yanı sıra farklı alanlarda da reklamlar sağlanarak para kazanılabiliyor.

Oyunculara Üyelik Satma

İnsanların gelir elde etmesi için daha birçok yol bizlerin karşısında bulunuyor. Bu yöntemlerde bir diğeri üyelik satışı olarak açıklanıyor. Üyelik satarak Minecraft’tan iyi bir kazanç elde edilebilmekte. Özellikle oyuncuların seveceği yetkilerin v ayrıcalıkların yer aldığı üyelikler, para kazanma anlamında iyi bir getiri sağlar. Örneğin VIP üyelik grubu ile oyunculara uçma hakkı verilebilir.

Oyunculara Özel Eşya Satma

Minecraft oynayarak para kazanma amacıyla bu yola koyulan bir insanın bu işi sevmesi gerekir. Oyunculara özel eşya satarak da kazanç sağlanır. Örneğin büyülü bir elmas kazma olsun. Bu kazmada oyunda normal olarak bulunmayan ekstra seviye büyüler bulunsun. Bu kazma blokları anında kazsın. Buna özel bir fiyat belirlenerek iyi bir satış yapılabiliyor.

Yoruma kapalı.