Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun oynayarak para kazanmak, son günlerin en sık rastlanan eylemlerinden biri haline gelmiştir. Oyun oynamak aslına bakıldığında her yaş grubuna hitap etmekte olan bir eylemdir. Hem PC üzerinden hem mobil uygulamalar aracılığı ile hem de konsollar üzerinden birbirinden çeşitli pek çok oyun çok daha rahat bir şekilde oynanabilmektedir. Bu doğrultuda pek çok kişi bu en sevilen aktiviteyi bir ek gelir kapısı olarak değerlendirmeyi de hedeflemiştir. Oyun tutkunlarının keyifli bir şekilde oyun oynayarak zaman geçirirken ek kazanç elde edebilmesi de mümkün olmaktadır. Özellikle de profesyonel bir oyuncu olmak, elde edilen kazançların çok daha yüksek olabilmesini sağlamaktadır. Yalnızca mobil oyunlar ve basit oyunlar ile bile kazanç elde etmenin son derece mümkün olduğu göz önüne alındığında, profesyonel oyun konsol oyunları ile elde edilecek olan gelirin çok daha fazla olduğu direkt olarak gözlemlenebilecektir.

Oyun Oynayarak Para Kazanmanın Avantajları Nelerdir?

Oyun oynayarak para kazanmak nedir kavramından bahsettikten sonra bu para kazanma yönteminin kişilere ne gibi avantajlar sunduğundan da bahsetmek gerekir. Aslına bakıldığında avantajların başında tamamen para kazanma yönteminin kişisel ilgi alanları ile yakından ilişkili olması gelmektedir. Geçmişten günümüze pek çok kişinin en büyük hayali severek para kazanmak ve sevdiği bir iş için emek sarf etmek olmuştur. Bu para kazanma yöntemi kişilere tam olarak bunu sağlayabilmeyi başarmaktadır. Kişiler zaten günlerinin belirli bir kısmını ayırmış oldukları oyun oynama aktivitelerinde yalnızca biraz daha fazla özverili ve sabırlı davranarak ciddi kazançlar elde edebilmektedir. Üstelik kişiler bunu uzun vadeli tercih edebilmektedir. Oyun dünyasında pek çok oyunun varlığı da kişilerin kendi ilgi alanlarına uygun oyunları seçebilmesine imkân tanımaktadır. Böylelikle avantajlar arasında geniş oyun kategorileri bulunduğu da sayılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Webinar Düzenleyerek Para Kazanma

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynayarak para nasıl kazanılır sorusunu pek çok oyun sever düzenli bir şekilde araştırmaktadır. Pek çok kişinin internet üzerinden ek gelir elde etmeye devam ettiği bugünlerde oyun oynayarak para kazanabilmek de bir hayli popüler hale gelmiştir. Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü noktasında da olumlu yanıt alan bu para kazanma yöntemi, kişilerin hem en sevdiği oyunları keyifli bir şekilde oynayabilmek esine hem de keyifli zaman geçirirken belirli miktarlarda kazanç elde edebilmesine imkân tanımaktadır. Internet üzerinden karşılaşılan pek çok oyun sitesi birbirinden farklı seçenekler ile para kazanabilmesini sağlamaktadır. Bu siteler ile para kazanabilmek için tercih edilecek olan seçenekler ise:

  • Kariyer olarak oyuncu olmak
  • Görev yaptıran oyunlar tercih etmek
  • Oyun turnuvalarına katılım gerçekleştirmek
  • Oyun editörlüğü yapmak
  • Oyunlar aracılığı ile kripto para kazanma yöntemini benimsemek
  • Bilgi yarışması oyunlarına katılmak
  • Oyun işi şans oyunları

Şeklinde olacaktır. Oyun oynayarak para kazanma yöntemleri tamamen yukarıdaki seçenekleri kapsamaktadır. Bilgi ve birikimlerine güvenen kişiler bilgi yarışması oyunlarına katılım gerçekleştirilirken kariyer hedefi olarak bu yolu tercih etmek isteyenlerin ise en gelişmiş ekipmanları edinmesi gerekmektedir. Ayrıca kişilerin bu uğurda uzun vadeli planlar yapması dahilinde turnuvalara kayıt ücreti, konsol, oyun lisansları ve oyuncu koltuğu gibi bazı araçları da edinmesi ve ücretleri belirli bütçeler ayırması gerekmektedir. Yalnızca para kazandıran mobil oyunlara yönelmek istiyorum diyenler için de pek çok seçenek bulunmaktadır. Para kazandıran oyunlar hem Android ve iOS uyumlu telefonlar üzerinden hem de PC ve konsollar üzerinden rahatlıkla oynanabilmektedir.

Dota 2

Oyun oynayarak para kazanmak mobil uygulamalar aracılığı ile son derece mümkün. Mobil oyunların başında ise hiç şüphesiz Dota 2 geliyor ve Dota 2 2011 yılından beri oynanıyor. Valve Corporation tarafından çıkarılmış olan bu online oyun çoklu bir şekilde oynanabilmektedir. Oyun içerisinde elde edilmiş olan tüm eşyalar dolar bazında satılarak ciddi gelirler elde edilebilmesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak Levent kısılmış olan hesaplar ile de yine tatmin edici miktarlarda para kazanmak mümkün olur. Steam para kazandıran oyunların arasında en popüler olanı bu oyundur demek yanlış olmaz. Yalnızca eşya ya da hesap satarak para kazanmakla Dota 2 oyunun yöntemlerini sınırlandırmak yanlış olur. Doğrultusunda düzenlenen turnuvalara katılarak çok daha ciddi rakamlarda gelir elde edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Müzik Dinleyerek Aylık 3600 TL Para Kazanma

Fortnite

Oyun oynarken para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği Fortnite oyunu 2017 yılında People Can Fly ve Epic Games iş birliği ile piyasaya sürülmüştür. Tüm dünyada en sevilen oyunlar arasında yerini almayı başarmış olan bu oyunun 200 milyondan fazla oyuncusu bulunmaktadır. Bu sayede de en çok kazandıran oyunlar arasında da bu oyundan söz edebilmek mümkün olmaktadır. Bilgisayar üzerinden hem konsollar üzerinden hem de mobil uygulamalar aracılığıyla bu oyun oynayabilmek mümkün olur. Oyun geçmiş dönemlerde kısa bir süreliğine uygulama mağazalarından kaldırılmış olup şirket gelirlerinde düşüşe neden olduğu için yeniden uygulama mağazalarına dahil edilmiştir.

Bu oyunun temelinde 100 kişi büyük bir adada birbiriyle savaşmaktadır. Adada sağ kalan son kişi ise oyunu kazanmaktadır. Bu yüzden de e spor alanlarında oyunun turnuvası yapılmaktadır ve oyuna pek çok kişi katılım gerçekleştirmektedir. Bu oyunu oynayarak para kazanmak isteyenler belirli bir miktar ödeme karşılığında turnuvalara katılabilirler ve turnuvada galip geldikleri takdirde yüksek oranlarda kazanç elde etme şansına sahip olabilirler. Turnuvaların yanı sıra hesap satışları ile ve oyun videoları çekilmesiyle de para kazanabilmek mümkün olmaktadır. Oyunu oynadığı esnada Ttwitch platformu üzerinden yayın yapan kişiler dolar bazında gelir elde edebilmektedir. Aynı şekilde YouTube üzerinden de çekilen tüm videolar paylaşılarak gelir elde etmek mümkün olmaktadır. Çünkü oyunu oynamayı seven geniş kitleler bulunduğu kadar oyun ile ilgili videoları izlemekten keyif alan pek çok kişi bulunmaktadır.

Valorant

Riot Games tarafından geliştirilmiş olan Valorant oyunu, üst düzey strateji gerektiren bir keskin nişancı oyunu olarak bilinmektedir. Çoklu bir şekilde oynanabilen oyunlar arasında da bulunan Valorant, böylelikle takım oyunu şansı tanıyarak e spor turnuvalarında en fazla tercih edilen oyun haline gelmiştir. Düzenli bir şekilde yüzlerce oyun turnuvası düzenlenmekte olup 20.000 doları bulan büyük ödüller oyun severlere sunulmaktadır. Para yatırmadan para kazanabilmek için tercih edilebilecek olan oyun hem keyifli zamanlar geçirmenin hem de ciddi kazançlar elde etmenin en ideal yollarındandır. Ayrıca video çekerek para kazanmak isteyenler için de uygun olan oyunun videolarını kusursuz bir şekilde çekebilmek için donanımlara belirli bir bütçe ayırmak gereklidir.

İlginizi Çekebilir;  İnternetten Hangi Alanlarda Para Kazanılır?

Second Life

Oyun oynayarak para kazanma Android cihazlar ile de mümkün olabilmektedir ve oyunlar arasında Second Life oyunu da bulunmaktadır. 2003 yılında piyasaya sürülmüş olan ve gerçek dünyanın gelişmiş bir alternatifi olarak görülen oyun, sanal dünya yaratmayı hiç şüphesiz ki başarmıştır. Bu oyunda her oyuncu kendine özgü bir profil oluşturmaktadır. Profil oluştururken ten rengi ve saç renginden tutun giyim tarihine varana kadar her bir detay kullanıcı tarafından belirlenmektedir. Profil oluşturma aşamaları tamamlandıktan sonra ise artık kişiler sanal dünyanın içerisinde bebekleri gibi dolaşmaya başlayabilmektedir. Ayrıca oyun içerisinde bazı görevler verilmektedir ve bu görevler yerine getirildiği takdirde Linden dolar kazanılabilmektedir. 300 Linden dolar ise 1 Amerikan dolarına eşit olmaktadır.

 

Yoruma kapalı.