Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Yorum Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Yorum yaparak para kazanmak internet ortamlarında en çok tercih edilen gelir yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Ek gelir kaynağı olarak tercih edilebilecek iş fikirlerinden biridir. İnternet kullanımının yaygın hale gelmesi, çeşitli platformların ortay çıkmasına neden olmuştur. İnternet kullanıcıları için çeşitli hizmetler sunulmaya başlanan platformlarda ihtiyaç duyulan bazı konular sayesinde para kazanmak mümkün hale gelir.

Yorum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

İnternette yer alan yorumların çeşitli amaçları bulunur. Karşılıklı iletişimi sağlayan etkileşimlerden biridir. Ürün ya da hizmet satışı gerçekleştiren firmaların müşterileri tarafından yapılan yorumlar memnuniyeti ya da beğenilmeyen durumları aktarır. Hem firma sahiplerinin hizmetleri hakkında müşteri tarafından bilgi alınması sağlanır hem de potansiyel müşterilerin fikir sahibi olmasını sağlar. Sadece ticari eylemlerde değil, çeşitli mekan ve konumlar içinde yorumlar yapılabilir. Yorumlar sayesinde kullanıcıların çeşitli etkileşimler kurulması sağlanır.

İnternet kullanıcıları tarafından yapılan yorumlar her zaman memnuniyet belirtmez. İçinde bulunulan sektörde yer alan rakip firma ve kişiler tarafından yapılan olumsuz yorumlar gibi çeşitli durumlar ile karşılaşmak mümkündür. Yorumların çeşitli etkileri olması, olumlu yorumlara ihtiyaç duyulmasını sağlar. Web siteleri, sosyal medya kullanıcıları ya da firma sahipleri gibi pazar değeri bulunan her türlü konu için yorum yapmak mümkündür. Yorumların farklı ortamlarda yapılması fark etmeden, yorum yapmanız için sizlere para ödenir. Yorum yaparak para kazanma bu sayede oldukça kolay bir hale gelir. Farklı siteler aracılığı ile yorum yapmak ve gelir elde etmek için tercih edilebilecek platformlar şunlardır;

 • r10,
 • Bionluk,
 • Sadeceon,
 • Fikir Pazarı,
 • Wmaraci,
 • Toluna,
 • Açıklıyorum,
 • Mypoints,
 • Yorum Sepeti,
İlginizi Çekebilir;  Google Play Store’dan Para Kazanmak

r10

Türkiye’nin en büyük webmaster sayfalarından biri olan r10, para kazanma yollarından birini sunar. İnternet sitesine girerek kullanıcılar çeşitli sorular sorabilir ve yorum hizmeti alabilir. Siteye üye olan kullanıcılar, bilgilerini paylaşarak yorum yaptırmak isteyen kişilerin kendilerine ulaşmasını sağlayabilir. Üye işlemleri yapılarak hizmet almak isteyen kişileri beklemek yeterlidir. Yorumların internet ortamlarında çeşitli etkilerinin bulunması kısa süre içinde iş teklifi alınmasını sağlar. Üye işlemleri sırasında mail adreslerine gelen onay kodlarına gerek duyulur. Bilgiler doldurulurken kontrol edilmesi önemlidir.

Bionluk

Bionluk kullanıcılarının üye olabilmesi için belli ücretler talep eder. Ödeme yapıldıktan sonra üyelik işlemlerine başlanabilir. Talep edilen ücretler oldukça düşüktür, hizmet vermeye başladıktan sonra kazanılacak paralar düşünülürse büyük ücretler istenmediği görülür. Kişisel olarak oluşturulan profilde portföy hazırlanabilir. İş teklifi alan kullanıcıların beklentileri karşılaması önemlidir. Her ne kadar yorum yapmak oldukça kolay görünse de müşterilerin taleplerinin karşılanmasına dikkat edilmelidir. Bionluk, yorum yaparak para kazan siteleri arasından güvenilir şekilde tercih edilebilir.

Fikir Pazarı

Fikir Pazarı yorum yaparak gelir elde etmek isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş sitelerden biridir. Siteye üye olan kullanıcılar, verilen görevleri yerine getirerek para kazanabilir. Site içinde bulunan görevler arasında en kazançlı olanı yorum yapmaktır. Yorum yapma görevleri sayesinde kolay şekilde para kazanılabilir. Görüşlerini paylaşan kullanıcılar, çeşitli ödüller kazanabilir. DeFacto, TeknoSA ve Carrefourr gibi çeşitli markalar ile anlaşmalı şekilde çalışan sitelerden biridir. Biriktirilen puanlar sayesinde anlaşmalı olunan firmalarda harcama yapılabilir.

Wmaraci

Wmaraci webmaster olan portallardan biridir. Siteye üye olan kullanıcılar bilgilerini paylaştıkları için hizmet almak isteyen kişiler tarafından teklif alır. Para kazanmak için sizin iş aramanıza gerek kalmadan onlar sizi bulur. Yorum yaptırmak isteyen kişilerin talepleri karşısında hazırlanan yorumlar karşılığında belirli miktarlarda para kazanmak mümkün hale gelir.

İlginizi Çekebilir;  Shutterstock ile Gelir Elde Etme

Açıklıyorum

Açıklıyorum sayesinde yorum yaparak para kazanmak oldukça pratik hale gelir. Sitenin kurulma amacı; insanların kullandıkları her türlü ürün için deneyimlerin paylaşılmasıdır. Akla gelebilecek her ürün için yorum yapmak bu sitede mümkündür. Sitede yorum yaparak para kazanmak isteyen kişilere sunulan şartlardan biri; ürünün gerçekten deneyimlenmiş olmasıdır. Dürüst şekilde yapılan yorumlar karşılığında para kazanabilirsiniz. Türkçe yorum yapma imkanı sunan site sayesinde ek gelir elde etme yöntemlerinden biri değerlendirilebilir.

Amazon’da Yorum Yaparak Para Kazanmak

Yorum yaparak para kazanma Amazon sitesinde de mümkündür. Dünya genelinde üne sahip olan e-ticaret sitesi, yorum yapmak isteyen kişileri Fiverr üzerinden seçer. Fiverr, Bionluk ve r10 gibi freelance yazarların bulunduğu ortamlardan biridir. Siteye üye olan kullanıcılar, Amazon tarafından seçilerek yorum yapma imkanı bulur.

Yorum başına belirlenen ücretler Dolar ya da Euro üzerinden ödenir. Alınan ücretlerin TL üzerinden olmaması insanların Amazon üzerinden yorum yapmayı daha çok tercih etmesine sebep olur. Yorumlar sayesinde gelir elde etmek isteyen kişiler, Amazon’u tercih edebilir. Yorum yaparak para kazanma siteleri seçenekleri arasında seçim yapılırken kullanıcılar farklı değerlendirmeler yapabilir. Çalışma şartları ve alınan ücretler en belirleyici konulardır. İnternet sitelerine yorum yapmanın popüler hale geldiği dönemde Amazon iyi bir değerlendirme olabilir.

Trendyol’da Yorum Yaparak Para Kazanmak

Trendyol, yakın zamanda Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri haline gelmiştir. Ürün ve hizmet seçeneklerini her geçen gün büyütmesi, çeşitli şekillerde para kazanma imkanı sunar. Trendyol üzerinden para kazanmak isteyen kişiler, link paylaşımı ya da marka işbirliği yaparak para kazanılabilir. Kullanıcılar site üzerinden aldıkları hizmetler sonrasında yorum yaparak para kazanabilir. Sitenin her kullanıcı için sunduğu imkanlarda biridir. Trendyol’da yorum yaparak para kazanmak için herhangi bir aktivitede bulunulmasına gerek yoktur. Alınan hizmetlerden sonra deneyimlerin paylaşılmasına önem veren sitelerden biridir.

İlginizi Çekebilir;  Wattpad Üzerinden Para Kazanmak

Gelir Ortağım İle Yorum Yaparak Para Kazanmak

Gelir ortağım programı sayesinde para kazanmak oldukça kolaydır. İnternet ortamlarında sunulan program sayesinde kullanıcılar çeşitli şekillerde gelir elde edebilir. Blog yazarları, mobil uygulama sahipleri, yayıncılar ve içerik üreticileri programa dahi olabilir. Gelir ortağım insanların para kazanması için oldukça geniş seçenekler sunar. Sadece yorum yapmak değil farklı iş seçeneklerine sahiptir. Gelir ortağım yorum yaparak para kazanmak kullanıcıların gelir elde etmek için tercih ettikleri ortamlardan biridir. İnternetten para kazanmak isteyen kişiler, çeşitli görevleri yerine getirerek maddi gelir elde edebilir.

Yorum Yaparak Para Kazanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolay iş fikirlerinden biri gibi görünen yorum yapmak, özenli çalışmalar gerektirebilir. Yorumların nereye yapıldığı fark etmeden önem verilmesi gereken konular bulunur. Yorum yapılmasını isteyen kişilerin talepleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Para kazanmak için dikkatli davranılması gerekir. Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Dil bilgisi kurallarına uymak,
 • Ürün ve hizmet içeriğine uygun yorum yazılması,
 • Kısa yorumlar değil açıklayıcı ve deneyim sahibi yorumları yazılmalıdır,
 • Yapılan her yorum için farklı IP kullanılması gerekebilir.

İnternette yorum yaparak para kazanma siteleri kendi koşullarını oluşturabilir. Çalıştığınız siteye bağlı olarak ödeme tutarlarında da farklılıklar görülür. Fiyatların kişisel olarak belirlendiği ortamlarda piyasa araştırması yaparak ortalama ücretler belirlenebilir. Yorum yapmaya başlamadan önce sitelerin araştırılması gerekir. Konu hakkında bilgi sahibi olduktan sonra uygun koşullara ve beklenilen ücretleri ödeyen siteler tercih edilebilir. Ofise gitmeden, ev ortamına çalışarak para kazanmak isteye kişiler için oldukça cazip iş fikirlerinden biridir.

Yoruma kapalı.