Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Shutterstock ile Gelir Elde Etme

Shutterstock ile gelir elde etme amacı bulunanlar için bu başlık altında Shutterstock ile nasıl kazanç elde edileceğini açıklıyor olacağız.

Shutterstock, para kazanma yollarından birisi. Stok içeriklerin bulunduğu bu alanda birçok kaynak yer alıyor. Bunlar, belirli ücretlerle satılıyor ve insanların lisans alması sağlanıyor. Pek çok fotoğrafçı ve sanatçı, çektiği fotoğrafları ve geliştirdiği içerikleri burada yayınlayarak kazanç elde ediyor. Shutterstock ile gelir sağlamak isteyenler için bilinmesi gerekenlerden birisi bu siteye nasıl kayıt olunacağı ve nelerin yapılması gerektiği.

Shutterstock ile Gelir Sağlama

Shutterstock, para kazanmanın yollarından birisi. Bu siteden para kazanmak için sitede kurumsal hesap açmak gerekir. Bir kullanıcı, oluşturduğu içerikleri gönderir. Gönderdiği içerikler hakkında bazı bilgiler sunar. Bu bilgiler ışığında Shutterstock ekibi, eğer uygun görürse bu içerikleri onaylar. Eğer bir sorun bulunursa gerekli bilgiyi paylaşır. İçerikler, dünyanın her tarafında insan tarafından indirildikçe indirme başına belirli bir ücret elde edilir. Bu ücret, küçümsenecek bir ücret de değil. Oldukça büyük bir miktar.

Sitede kazanç elde etmenin bir diğer yolu referans. Bir içerik üreticisi, referans olarak yani yeni kullanıcıları sisteme dahil ederek daha çok para kazanıyor. Bu da ek bir kazanç olarak yer alıyor. Shutterstock, bir nevi pasif kazanç yolu. Çünkü birkaç içerik yükledikten sonra sistem, kendi kendini yönetiyor. Shutterstock ile gelir elde etmek bu kadar kolay.

Siteye Kayıt Olma

Siteye kayıt olmak isteyen bir birey, öncelikle bu bağlantıya tıklamalı. Bu bağlantıda yer alan “Başla” butonuna basmak gerekiyor. Bu butona bastıktan sonra kayıt formu doldurulmalı. Kayıt formu doldurulduktan sonra hesaba giriş yapılmalı ve panele erişim sağlanmalı.

İlginizi Çekebilir;  Onlyfans'dan Para Nasıl Kazanılır?

Shutterstock ile Gelir

Panele Ulaşma

Shutterstock ile gelir sağlamanın yollarından birisi öncelikle paneli öğrenmek. Paneli keşfeden bir kişi, bu sayede daha başarılı bir gelir elde etmiş olur. Panele girdiğimizde ana sayfada özet durum görünür. Sol tarafta yer alan kazançlar sekmesinde ise ne kadar kazanç elde edildiği bilgisi yer alır. Portfolyo sekmesi ise eklenen içeriklerin bulunduğu bir kısım. Ayrıca içerik eklerken de burası kullanılabiliyor.

İçerik Yüklemeye Başlama

İçerik yüklemek için ana sayfada bulunan “+ Yükle” butonuna basılmalı. Bu buton, sayfada bir miktar aşağıda bulunabilir. Bu butona bastıktan sonra ise içerik yüklenmeli. Sayfada görsel ve video için gerekliliklerin neler olduğuna dair bilgilere yer veriliyor. Bu bilgilere uygun olarak yükleme yapılmalı. Ardından yükleme tamamlanmalı. Eğer ekip, yüklenen içerikleri onaylar ise içerikler, Shutterstock sitesinde görünmeye başlıyor. Şunu belirtelim ki yeni üyeler için öne çıkmak zor olabilir.

Kazançları Hesaba Çekme

Para kazanmak için içeriklerin indirilme elde etmesi gerekiyor. İçerikler, her bir indirme başına ücretlendirilir. Firma, kendi payını aldıktan sonra kalan payı müşteriye öder. Yani komisyon üzerinden ücretlendirme uygulanır. Shutterstock ile gelir elde etme bu şekilde sağlanıyor.

Shutterstock Komisyon Oranları

Shutterstock’ta komisyon oranları değişiklik gösterir. Bu değişiklik, seviyeye göre belirleniyor. Seviye arttırmak için indirme sayısının yani lisanslama sayısının yüksek olması lazım. Bu seviyelerin yıl bazında geçerli olduğunu da açıklayalım. Örneğin ilk seviye, 100’e kadar görsel lisansını kapsıyor. 6. seviye ise 25.000’den fazla görsel lisansını kapsayan bir olay. 1. seviye olanlar fotoğraf ve vektör çalışmalarından %15 kazanır. 6. seviye olanlar ise %40 elde eder.

Shutterstock ile gelir amacı bulunanlar video yüklerken de aynı seviyelerde aynı miktarlarda kazanca yer verir. 1. seviye için 10’a kadar video lisansı gerekirken 6. seviyede 25.000’den fazla video lisansı gerekliliği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir;  Udemy'den Kurs Vererek Para Kazanmak

Yoruma kapalı.