Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Destek Kredisi 2023

Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Destek Kredisi 2023

Kadın girişimcilere sıfır faizli destek kredisi sayesinde ekonomiyi canlandırarak kadınların iş hayatında söz sahibi olması hedefleniyor. Devletin kadın girişimcilere verdiği destekler farklı şekilde de olabiliyor, ancak devletin imkânlarından yararlanmayan bazı kadın girişimciler ise kadın girişimcilere destek veren bankalar hangileri merak ediyor.

Daha fazla mesaj
1 3

Kadın Girişimcilere Destek Veren Bankalar Hangileri?

Kadın girişimcilere destek veren bankaların sayısı bir hayli fazla, bankaların gerekli olan şartlarını karşılayan kadın girişimciler başvuruda bulunurken büyük oranda başvuruları geri çevrilmiyor. Sıfır faizli destek kredisi miktarı genelde küçük olduğun krediyi talep ederken de öncelik ne iş yapılması gerektiğini planlaması oluyor.

Kadın Girişimcilere Destek KOSGEB

Kadın girişimcilere destek KOSGEB tarafından veriliyor. Aşağıda belirteceğimiz şartları taşıyan girişimci kadınlar kredi imkânından faydalanabiliyor.

 • KOSGEB kredi şartı olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi veriyor. Bu eğitimi tamamlamış olan ve 35 yaşını doldurmayan kadın girişimcilere azami olarak 300 bin TL’ye kadar kredi imkânından faydalanabiliyor.
 • KOSGEB kredisine başvuracak olan kişinin en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde işletme kuranlar 500 bin TL alabiliyor.
 • Bazı meslekler kaybolmaya yüz tutmuş olarak tanımlanıyor. Bu tip mesleklerde faaliyet gösteren esnafların azami olarak 500 bin TL’ye kadar kredi kullanması mümkün oluyor.

Yukarıdaki şartları karşılamış olan kişiler bu krediye başvurma hakkına sahip olabiliyorlar. Sıfır faizli olan kredinin yanı sıra aşağıda bahsedeceğimiz KOSGEB KOBİ finansman kredisi içinde başvurmak mümkün.

İlginizi Çekebilir;  Amazon ile Pasif Gelir Sağlama
KOSGEB KOBİ Finansman Kredisi
KOSGEB KOBİ Finansman Kredisi

KOSGEB KOBİ Finansman Kredisi

KOBİ finansman kredisinden azami olarak alınabilecek rakam 50 bin TL. Girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi ya da birinci derecede şehit yakını olması durumunda ise üst limit olarak 70 bin TL belirlenmiş.

Kredi başvurusunda bulunan kişiler aldıkları krediyi 36 aya kadar ödeyebiliyorlar. Aylık eşit taksit miktarlarına bölünerek daha kolay bir ödeme imkanı sağlanmış oluyor.

KOSGEB KOBİ Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

KOSGEB KOBİ kredisinden faydalanmak isteyen girişimciler ise aşağıdaki şartları karşılıyor olması gerekiyor.

 • KOSGEB Veri Tabanında kayıtlı ve aktif işletmeler.
 • KOBİ Bilgi Beyannamesi güncel kadın girişimciler.
 • KOSGEB desteği ile işini kurmuş faal işletmeler.
Kadın Girişimci Kredisi Başvuru 2023
Kadın Girişimci Kredisi Başvuru 2023

Kadın Girişimci Kredisi Başvuru 2023

Kadın girişimcilere destek 2023 yılında da destekler devam ediyor. Kadın girişimcilere destek devlet tarafından verilirken faizsiz imkânlar sağlıyor olması ise ödeme noktasında oldukça avantajlı.

Azami kredi limiti işini kurmuş olan kadın girişimlere 150 bin TL, yeni iş kurmuş veya işletme yaşı 6 ayı aşmayan kadın girişimcilere 100 bin TL şeklinde düzenleniyor.

Kadınlara verilen kredi desteği vade olarak 6 ay ana para ödemesiz toplamda 36 aya kadar alınabiliyor.

Krediler aylık eşit taksitler halinde geri ödenecek. Ödemesiz dönem faizleri aylık ya da 3 aylık olacak şekilde tahsil edilecek.

Kredinin devam ettiği süre boyunca kadın girişimci hangi bankadan kredisini kullanmışsa o bankadan havale ve EFT ücreti alınmayacak.

Yukarıda kadın girişimcilere destek şartları ve imkânları hakkında bilgiler verdik. Ancak devletin yanı sıra kadın girişimcilere destek olan bazı ünlü isimlerinde olduğunu belirtelim.

Kadın Girişimcilere Destek Veren Ünlüler

Kadın girişimcilere destek veren ünlüler aşağıda sıraladığımız gibi belirtilebilir. Ancak bu ünlülerin dışında da genç kadın girişimcilere destek verenlerin olduğunu söyleyebiliriz.

 • Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı,
 • Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Serter,
 • Engin Group Yönetim Kurulu Üyesi Hande Enes,
 • 500 Startup İstanbul Kurucusu Rina Onur Şirinoğlu,
 • MV Holding CEO’su ve StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman
İlginizi Çekebilir;  Stok Fotoğrafları Satarak Pasif Gelir Kazanmak

 

 

Yoruma kapalı.