Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Oyun Sunucusundan Para Kazanma

Oyun sunucusundan para kazanma amacıyla hareket etmek isteyenlerin gerçekleştirmesi gerektiği pek çok şey var. Bu başlık altında bunları açıklayalım.

Oyunlar, insanların eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayan şeyler. Birçok oyun bulunuyor. Her oyunun sunduğu konfor alanı farklılık gösterir. Bazı oyunlar eğlence amaçlı olurken bazıları beyin geliştirme amaçlı oynanır. Minecraft, GTA V ve Counter Strike: Global Offensive gibi çeşitli sunucular mevcut. Bazı oyuncular, kendi sunucularını kurarak bu yolda ilerleme arayışında bulunur. Bu başlık altında aşağıdaki yöntemlerle oyun sunucusu kurduktan sonra nasıl para kazanılacağını açıklayacağız.

  • VIP üyelik satışı
  • Yetki satışı
  • Değerli eşya dağıtımı
  • Reklam alanları üretme
  • Sponsorluk sözleşmeleri imzalama

Oyun Sunucusundan Para Kazanma

VIP Benzeri Üyelik Satışları

Oyun sunucusu kurulduğunda yapılabilecek şeylerden birisi üyelik grupları oluşturmak ve bu üyelikleri satışa çıkarmak. Örneğin Minecraft sunucusu yönettiğinizi varsayalım. Bu sunucuda temel özelliklerin yanı sıra oyuncuların daha çok keyif alması için ek özellikler sunulmalı. Mesela VIP ve Gold gibi üyelik seçenekleri sunulabilir. VIP üyeliği ile beraber oyunculara uçuş hakkı verilebilir. Gold üyeliği ile daha fazla özellik sağlanabilir. Bu gibi ayrıcalıklar sayesinde oyuncuların sunucuda tutunması mümkün hale geliyor.

Yetki Satışı

Oyun sunucusundan para kazanma amacıyla uygulanabilecek bir diğer şey yetki satışı gerçekleştirmek. Yetki satışından kasıt yönetici yetkisi gibi yetkiler değil. Oyun sunucusunda yer alan özelliklerin bazılarını tek tek vermek. Her özelliğin belirli bir fiyatı olur. Örneğin uçuş hakkı için ayrı, renkli yazmak için ayrı bir fiyat belirlenir. Bu sistemin en büyük avantajı oyuncuların daha uygun fiyata özellik satın alma imkanının bulunması. Kullanıcılar, uygun fiyatlı ürünlere ulaşarak oyun sunucusunun daha fazla gelir elde etmesine olanak tanır. Özetle belirli ve özellikle insanların en çok sevdiği komutlar için oyunculara süreli yetki tanınabilir. Bu da para kazanmanın yollarından birisi.

İlginizi Çekebilir;  İlham Verecek 5 Girişimcilik Filmi 2023

Oyun Sunucusundan Para Kazanma

Değerli Eşyalar Geliştirme

Oyun sunucusu sahibi olanların uygulayabileceği bir diğer şey değerli eşyaların satışını yapmak. Değerli eşyalar, pek çok oyunda karşımıza çıkar. Sunucuya özel eşya da eklenti desteğiyle veya farklı yollarla geliştirilebilir. Bu özel eşyalar sayesinde bir oyuncunun bu imkandan yararlanması mümkün hale gelir.

Bir örnek vererek ilerleyelim. Misal Counter Strike: Global Offensive oyununda topluluk sunucusuna sahip olun. Bu sunucuda özel dokulu silahlar satarak insanların ilgisini çekebilirsiniz. Bir diğer örnek Roblox’tan olsun. Roblox, yeni dünyalar inşa etmek için harika bir yer. Roblox’ta kullanıcılara fonksiyonel ve değerli görülen eşyaları satabilirsiniz. Bu şekilde de iyi bir gelir kaynağı elde edersiniz.

Reklam Alanları Oluşturma

Oyun sunucusundan para kazanma amacıyla bu işe baş koymuş bir insanın yapması gerektiği şeylerden birisi reklam alanları belirlemek. Reklam alanları pek çok yer için belirlenebilir. Örnek olarak duyuru alanı. Bunun yanı sıra sohbet ekranı, ekrana devasa bir yazı gönderme veya Discord sunucusu duyuru kanalı gibi çeşitli yerlerde reklamlar sağlanabilir. Her reklam alanı için ayrı bir fiyatlandırma yapılır. Örneğin en popüler olan alanlar için daha yüksek fiyat alınabilir.

Sponsorlar ile Anlaşma

İnsanların yapabileceği daha pek çok şey bizlerle buluşmakta. Oyun sunucusundan para kazanma amacı olanların yapması gerektiği bir diğer şeyden de söz etmek isteriz. Bir kullanıcı, sponsor ile anlaşarak oyun sunucusundan iyi bir gelir elde edebilmekte. Bunun için yapılması gereken şey bir sponsor bulmak. Şunu belirtelim ki sponsorlar, genellikle yüksek kullanıcı potansiyeli bulunduran sunucularla anlaşır.

Yoruma kapalı.