Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Kod Yazarak Gelir Elde Etme

Kod yazarak gelir elde etme amacı bulunan birçok insan var. Bu tür insanlar için birçok alanda neler yapılabileceğini açıklamak isteriz.

Kod yazmak, günümüzde büyük bir öneme sahip olmaya başladı. Bunun sebeplerinden birisi bilgisayar ve internet teknolojisinin hız kesmeden gelişmesi. Gelişen teknolojinin etkisiyle insanlar da çağa ayak uydurmaya çalışıyor. İnsanların kod yazarak gelir elde edebileceği pek çok yöntem bulunuyor. Bu yollardan bazılarını bilmek gerekir. Bunlardan bazıları pasif gelir elde etme yöntemi olmakta.

Kod Yazarak Gelir Elde Etme

Oyun

Oyun kodlayarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Peki nasıl mı? Bunun için öncelikle bir oyun geliştirme motoru seçmelisiniz. Örneğin Unity veya Unreal Engine olabilir. Oyun motoru seçtikten sonra eğitim almalısınız ve ardından güzel bir oyun geliştirmeye başlamalısınız. Bir oyun geliştirdikten sonra Steam, Play Store veya Epic Games gibi mağazalardan birine katılmak gerekir. Hesap onaylandıktan sonra oyun buraya eklenmeli. Fiyat da belirlenmeli. Bu işlemlerin ardından başka bir şey yapmaya gerek yok. Sistem kendi kendine dönecek ve geliştiriciye satış oldukça para kazandıracak.

Yazılım

Kod yazarak gelir elde etme yöntemlerinden birisi de yazılım geliştirme. Özellikle kullanıcıların işine yarayacak faydalı uygulamalar kodlamak hem çok kullanılır hem de para akışı sağlar. Uygulama geliştirmek için öncelikle platform seçilmeli. Bu Android, Windows veya MacOS gibi pek çok platform olabilir. Ardından Visual Studio, Android Studio veya Notepad++ gibi bir yazılım seçilmeli. Hemen kod yazmaya başlanmalı ve sonrasında yazılım, uygun bir yerde yayınlanmalı. Uygulama, yayında oldukça ve satın alındıkça gelir sağlayacak. Uygulama yayınlandıktan sonra yapılması gereken başka bir şey yok. İsterseniz güncelleme yaparak kullanıcıları memnun edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Girişimci Ne Yapar Girişimcilik Türleri Nelerdir?

Kod Yazarak Gelir Elde Etme

Web Yazılımı

İnsanların uygulayabileceği daha birçok yöntem karşımıza çıkıyor. Kod yazarak gelir elde etme teknikleri arasında web uygulaması geliştirmekten de söz edebiliriz. Günümüzde MyBB, WordPress ve vBulletin gibi birçok web scripti mevcut. Bu uygulamaların amacı kullanıcıların site kurarken en iyi özelliklerden faydalanmasını sağlamakta etkili olmak. Hazır yazılımlar sayesinde insanlar, kod yazmadan site sahibi oluyor. Siz de bir geliştirici olarak faydalı bir web sistemi geliştirebilirsiniz. Sonrasında bir site kurarak bu sitede uygulama hakkında bilgi verilmeli ve satış yapılmalı. İsteğe bağlı olarak farklı platformlarda da web yazılımının satış işlemi yapılabiliyor.

Eklenti

İnternet üzerinden gelir elde etmenin bir diğer yolu eklenti geliştirme. Eklenti geliştirmek, pasif kazanç sahibi olmanın teknikleri arasında karşımıza çıkıyor. Örneğin bir Minecraft sunucusu eklentisi geliştirerek insanlara işe yarar özellikler sağlanabilir. Bunun yanı sıra bir GTA V moduna da yer verilebilir. Bu alanda pek çok şey için eklenti geliştirmek mümkün. Hatta MyBB ve WordPress gibi yazılımlar için de eklenti kodlanabilmekte. Piyasada ücretsiz olarak yer alan birçok mod mevcut. Bundan dolayı eklenti geliştirirken parayla satılabilecek yapıda olması ve kullanıcıların alabileceği tarzda bulunması gerekiyor ki proje başarılı bir şekilde insanların karşısında yer almış olsun.

Kod Yazma Hizmeti

Kod yazarak gelir elde etme maddeleri arasında kod yazma hizmetinden de bahsedebiliriz. Bu pasif gelir yöntemi değil ama geliştiricilerin seveceği bir iş. Müşteriler, sizden zaman zaman kod yazma işi isteyebilir. İnsanlara kod yazarak para kazanabilirsiniz. Hatta bu işi daha hızlı hale getirmek için hazır kodlar da üreterek gerektiğinde bu kodları müşterilerin ihtiyacına yönelik güncelleyebilirsiniz. Bu gibi pek çok olanak ile hızlı bir hizmet sağlamak mümkün hale geliyor.

İlginizi Çekebilir;  GTA V ile Para Kazanma

Yoruma kapalı.