Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

Adobe Stock Para Kazanma Yolları

Günümüzün en popüler stok içerik kaynaklarından birisi olan Adobe Stock para kazanma alanlarıyla da merak edilen bir yer.

Adobe Stock, Adobe firmasının geliştirmiş olduğu bir stok içerik sitesi. Bu site, kullanıcıların yararlanabileceği pek çok stok kaynağa ev sahipliği yapıyor. Bununla beraber içerik üreticileri de siteye içerikler ekleyebiliyor. Oldukça faydalı bir site olan Adobe Stock, hem ücretsiz hem de ücretli olmak üzere farklı içerik kaynaklarına yer vermekte.

İçerik üreticisi olan bir birey, bu siteye katkı sağlayarak kazanç elde edebilmekte. Bunun için yapması gerektiği şey kendi ürettiği özgün içerikleri yayınlamak ve satışa sunmak. Adobe Stock, her içerik satın alımı başına komisyon üzerinden ödeme yapan bir sisteme yer veriyor. Komisyon miktarı yüksek olduğu için her bir içerikten iyi bir kazanç sağlanmakta.

Adobe Stock Para Kazanma Yöntemleri

Fotoğraf ve Resim

Pasif gelir yollarından birisi olan Adobe Stock içerik yayınlama olanakları arasında fotoğraf yükleme yer alıyor. Kullanıcılar, Adobe Stock sitesine kendi çektiği fotoğrafları yükleyerek bu fotoğraflar üzerinden iyi bir kazanç sağlayabilmekte.

Fotoğraf yüklemek için bazı kriterlerin karşılanması gerekir. Bunlardan birisi çözünürlük. Kullanıcılar en az 1.600 x 2.400 piksel çözünürlüğünde fotoğraflar yükleyebilir. Ayrıca görüntünün JPEG formatında olması gerekir. Görüntünün kaliteli ve düzgün olması da firmanın önemsediği bir şey. Bu detaylara dikkat edildiği takdirde platforma içerik eklenebilir.

Vektör yüklemek isteyen bir bireyin ise en az 3.000 x 5.000 piksel boyutunda bir çalışma yüklemesi gerekir. Bu boyutun altında çalışmalar kabul edilmez.

Video

Adobe Stock para kazanma yöntemleri arasında video paylaşımı da yer almakta. Adobe Stock’ta video türünde içerikler de bulunuyor. Kullanıcılar, video kategorisindeki içerikleri kullanarak kendi içeriklerini hazırlayabilmekte. Aynı şekilde fotoğraflarda olduğu gibi videolarda da kaliteye önem gösterilmeli. Küçücük bir sorun dahi içeriğin onaylanmamasına neden olabiliyor. Bundan dolayı video çekimi yaparken kamera ile en iyi ayarlara yer vermek ve sonrasında içeriği yayınlamak en doğru karar olacak.

İlginizi Çekebilir;  Seyahat Acentesi Açmak

Adobe Stock Para Kazanma

Ses

Adobe Stock para kazanma yollarından birisi de ses dosyası paylaşmak. Bu bir konuşma olabilir veya ses efekti olarak karşımıza çıkabilir. Kullanıcılar, en uygun ses dosyalarını ekleyerek Adobe Stock kullanıcılarının bu dosyalardan yararlanmasını sağlayabiliyor. Ses dosyaları için ciddi kriterler bulunmuyor. Önemli olan şey kaliteyi yüksek tutmak.

3 Boyutlu İçerik

Adobe Stock, daha birçok alanda içeriklerin yayınlanmasına imkan tanıyan bir web sitesi. Bu sitede insanların yayınlayabileceği bir diğer içerik türü 3 boyutlu içerikler olmakta. 3D içerikler, teknolojinin gelişmesiyle daha çok önümüze çıkmaya başladı. Bu tarz içeriklerin kullanım alanı çeşitli olabiliyor. Bazıları oyunlar için bazıları animasyonlar için bazıları da ürün tanıtımları için 3 boyutlu çalışmalara yer verebiliyor. Bu tür çalışmaların sonucunda insanlar, emek harcamış bir şekilde harika bir projeye ev sahipliği yapıyor. Adobe Stock para kazanma yöntemlerinden birisi de 3D çalışma yayınlamak.

Tema

Adobe Stock’un sunmuş olduğu para kazanma yöntemlerinden birisi tema içeriklerine yer vermek. Bazı kullanıcılar, Adobe uygulamalarını kullanarak tema dosyaları geliştirebilir. Bu kategori içerisinde Photoshop, Illustrator ve Premiere Pro gibi pek çok tema dosyası mevcut. İnsanlar, bu şablonları alarak kendi istedikleri gibi düzenleyebiliyor ve ortaya güzel sonuçlar çıkarabiliyor. Adobe Stock içerik üreticileri, bu olanaktan faydalanarak tema dosyası satabilmekte.

Yoruma kapalı.