Pasif Gelir Yollarının Rehberliği

YouTube Shorts ile Para Kazanma

YouTube Shorts ile para kazanma aslında o kadar zor değil. Burada bilinmesi gereken şey para kazanmak için nelerin yapılması gerektiği.

YouTube, geçtiğimiz dönemlerde Shorts ismini verdiği bir sistemi yayınlamıştı. Yayınlanan bu sistem ile beraber içerik üreticilerinin daha fazla video paylaşma olanağı bulunmuştu. Shorts ile beraber kısa videolar paylaşılabiliyordu. Bu da izleyicilerin kısa kısa içerikler izlemesine imkan tanıyordu. YouTube Shorts, para kazanmanın yollarından birisi olarak bizlerin karşısına çıkmakta.

YouTube Shorts Nedir?

YouTube Shorts, kısa video paylaşım platformu. YouTube uygulamasının içerisinde bulunan bu özellik, kullanıcıların 60 saniyeye kadar içerik yayınlamalarına olanak tanıyor. Kısa videoların sunduğu birçok özellik var. Bunlardan birisi kısa videoya müzik ekleme. İçerik üreticileri, kısa videoların istediği kısmına müzik ekleyerek insanların ilgisini çekebilmekte. Ayrıca kısa videolar, birden fazla müzik ekleme desteğine de yer veriyor.

YouTube Shorts ile para kazanma öncesinde Shorts aracı hakkında birkaç özellikten daha bahsedelim. YouTube Shorts, Instagram Reels ve TikTok benzeri bir yazılım. Bu uygulama ile beraber diğer uygulamalarda olduğu gibi efektler eklenebiliyor ve birden fazla sahneye yer verilebiliyor. Ayrıca sahneleri kırpmak da mümkün oluyor. Özetle platformda profesyonel kısa videolar yayınlanabiliyor.

YouTube’un önemli uygulamalarından birisi haline gelen Shorts, aşağı kaydırılarak izlenebiliyor. Ayrıca videoya tıklayınca video duraklatılıp tekrar devam ettirilebiliyor. Bu da izleyicilerin videoyu istediği zaman oynatıp izleyebilmesi anlamına geliyor.

YouTube Shorts ile Para Kazanma

YouTube Shorts, gelir elde etmenin yollarından birisini sunuyor. Kullanıcıların YouTube Shorts ile beraber gelir elde etmesi için yapması gerektiği şeylere geçmeden önce bazı bilgiler vermemiz gerekiyor. Shorts ile etkileşim daha kolay. Çünkü kullanıcılar, videoları izlerken aşağı kaydıra kaydıra videoların etkileşimlerini yüksek tutuyor. Bir kez etkileşim arttı mı artık etkileşim oranının daha da yükselmesi an meselesi. Çünkü video, önerilenlere daha çok çıkar ve daha çok ön planda görünmeye başlar.

İlginizi Çekebilir;  Veritabanı Yöneterek Para Kazanma Yöntemleri

YouTube Shorts ile Para Kazanma

YouTube Shorts ile para kazanma amacı bulunanların önemsemesi gerektiği detaylardan birisi paylaştığı videolarda popüler müziklere yer vermesi. Özellikle popüler olan müziklerin kullanılması Shorts etkileşimlerinin daha yüksek olmasını sağlıyor. Ayrıca videonun süresinin de mümkün oldukça uzun olması gerekiyor ki bu durum da videoyu daha çok öne çıkarsın. Bu gibi kriterlere önem gösteren kullanıcılar, Shorts etkileşimlerini üstüne çekme anlamında başarılı bir kariyere sahip olur. Bu da onun daha çok gelir elde etmesine imkan tanır.

YouTube Shorts ile Kazanç Elde Etme Şartları

YouTube uygulaması, Shorts ile para kazanmak isteyenler için bazı kriterler belirlemiş durumda. Bu kriterleri karşılayan içerik üreticileri, Shorts ile beraber para kazanmaya başlıyor. Bunlardan birisi abone sayısı. Yeterli abone sayısına ulaşmak gerekiyor. Eğer yeterli abone miktarına ulaşılmazsa bu durumda YouTube’da para kazanılmıyor. Ulaşılması gereken abone miktarı 1.000 olarak belirleniyor. Bu gayet düşük bir miktar. Bunun için bir zaman sınırı da yer almıyor. 1.000 aboneye ulaşan bir kanal, bu kriteri karşılaşmış olur.

YouTube Shorts ile para kazanma amacı bulunan bir kişinin uygulaması gerektiği bir diğer kriter izlenme süresi. YouTube’da gelir elde etmeye başlamak için son 12 ay içerisinde 4.000 saat izlenme almak gerekir. 4.000 saat izlenme alan bir izleyici, bu durumda para kazanma özelliğini aktif eder.

Shorts için belirlenen bir diğer kriter toplam izlenme. Son 90 gün içerisinde toplam Shorts izlenmesi 10 milyona ulaştığında kanal sahipleri, reklamlardan para kazanmaya başlayabiliyor. 1.000 abone şartını karşılayanlar bu şart ile beraber para kazanma girişimi yapabiliyor.

Yoruma kapalı.